Facebook Google+ Twitter

Lis atakuje "Gazetę Wyborczą": podgrzewała nastroje antyrosyjskie

15 czerwca podczas przeglądu prasy w Radiu TOK FM Tomasz Lis skrytykował prowadzącą audycję Dominikę Wielowieyską oraz "Gazetę Wyborczą". Stwierdził, że dziennikarze tej gazety podgrzewali nastroje antyrosyjskie.

Dziennikarze, którzy dokonują przeglądu prasy w Radiu TOK FM, zazwyczaj są zgodni w swoich komentarzach. Tym razem było jednak inaczej. Różnicę zdań wywołała krytyka okładka "Newsweeka" Dominiki Wielowieyskiej i Tomasza Wołka.

Nie można powiedzieć, że ten spór na antenie Radia TOK FM był wielkim zaskoczeniem, bowiem już wcześniej Tomasz Wołek, Monika Olejnik oraz wielu innych dziennikarzy głównych mediów krytykowało Tomasza Lisa za umieszczenie kontrowersyjnej okładki (widnieje na niej Franiszek Smuda w stroju Józefa Piłsudskiego. Pod nim jest hasło: Bitwa Warszawska 2012).

Lis tłumaczył, że to był żart, mający oddać różnicę sportowych umiejętności piłkarzy reprezentacji Rosji oraz Polski. Dobry wynik dla Polski miał być tak samo mało prawdopodobny jak zatrzymanie bolszewików. Według Lisa reakcja ich kolegów jest przesadzona: "Każdy inteligentny człowiek wie, że tutaj chodziło o żart" - mówił.

Lis bardzo poważnie potraktował zarzuty swoich kolegów. Zarzucali mu oni de facto podgrzewanie niezdrowych, antyrosyjskich emocji.

W ocenie redaktora naczelnego "Newsweeka" jest dokładnie odwrotnie i to Wielowieyska ze swoim kolegami z "Gazety Wyborczej" to czyni. Lis powiedział, że "Wyborcza" przez trzy tygodnie pisała o kibolach i marszu Rosjan przez Warszawę. Tym samym naczelny "Newsweeka" zasugerował, GW odegrała niemałą rolę w awanturze wywołanej przez polskich kiboli.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 15.06.2012 23:09

A Eskimosi budują pod Warszawą lodowe osiedle !!! Podobno ich królową jest HGW...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 15.06.2012 22:57

A pisowski dziennikarz WARZECHA powiedział ,że chorągiewki na samochodach mają kibice pseudo patrioci. On czeka na kolejną rozróbę w sobotę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czata49
 • Czata49
 • 15.06.2012 21:58

Nie ma co psioczyć na dziennikarzy, za nakręcanie nienawiści. Przecież dzięki podgrzewaniu atmosfery, gazety lepiej się sprzedają, reklamodawcy dają więcej reklam, a jak się uda nakręcić ludzi to i ofiary mogą być i nakład jeszcze wzrasta. Telewizja to jeszcze lepsze medium do jątrzenia i przeciwstawiania sobie ludzi.
Przykładem niech będzie TVN24 (zwany histeria24). Kiedyś był to program informacyjny na niezłym poziomie, ale teraz to histeryzujący gniot, pretendujący do miana tabloida telewizyjnego, epatujący głupotą i prymitywizmem. Czym więcej ofiar tym lepiej, czym większa tragedia to cudownie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 15.06.2012 20:24

A podgrzewania nastrojów antypolskich ten aktywista partyjny zwany dziennikarzem nie zauważył ??Polityczny przemarsz mający rozdrażnić kibiców polskich i sektorówka z wizerunkiem Pożarskiego to za mało aby dostrzegł to Lis?

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 15.06.2012 19:11

Gazetka to antypolskie medium,a ta dominika wielowsiowa jest urodzoną prowokatorką .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie media bez wyjątku nakręcały atmosferę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 15.06.2012 14:49

Zmanipulował autor całą audycję , której słuchałam .Tak nie było jak pan pisze . Pan po prostu kłamie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, rany, to jednak lewicowe media podżegały do awantury? Świat się kończy; świat stereotypów : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
podzegacz
 • podzegacz
 • 15.06.2012 13:09

Ale na szczęscie wiadomości 24 mają R.Kowalskiego ktory nie podżega.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.