Facebook Google+ Twitter

Lis czy Kaczyński? Kto wygrał tę "debatę"?

W telewizyjnym wywiadzie Tomasz Lis przepytywał Jarosława Kaczyńskiego. Obraz tej rozmowy zacznie się różni w dzisiejszych relacjach prasowych. Jedni piszą o klasycznym wywiadzie, inni o przekształceniu go w debatę, gdzie Lis wszedł w skórę polityka PO. Wszyscy przyznają, że było "ostro".

Sonda

Kto wygrał tę debatę?

Tomasz Lis. Licencja zdjęcia: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic. / Fot. Sławek"Nerwowy polityk Tomasz Lis" - tak zatytułował swój felieton w "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba. - Debata PO-PiS jednak się odbyła. W TVP2 - pisze publicysta. - Tyle, że na nieszczęście Platformy, miejsce zręcznego, bystrego Donalda Tuska zajął walczący ze szczękościskiem, gubiący się w mowach oskarżycielskich dziennikarz Tomasz Lis.

Zaremba wspomina o "niegrzecznym tonie wściekłego Lisa" i "zjedzonym przez nerwy polityku Tomaszu Lisie", który "wziął się do nieprawdziwych tez".

Parszywa dwunastka polskiej polityki. Niesiołowski, Palikot i reszta

Inny obraz telewizyjnej rozmowy wyłania się z relacji w Gazecie.pl. - Szef PiS kilkakrotnie próbował pouczać prowadzącego. Chwilami ostro atakował Lis - relacjonuje Gazeta, przytaczając obszerne fragmenty rozmowy, w której padło też pytanie o Antoniego Macierewicza i jego wypowiedź z 24 września:"Skoro zdołaliśmy się wyzwolić z rozbiorów, skoro pokonaliśmy hitlerowców i sowietów, to i teraz damy radę".Jarosław Kaczyński Licencja: GNU Free Documentation License / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RPGazeta przyznaje, że na koniec Lis zaliczył wpadkę, myląc okręg, z którego startuje jedna z młodych działaczek PiS, "aniołek Kaczyńskiego". Kwestię tę podkreśla też w swej relacji w "Rzeczpospolitej" Wojciech Wybranowski.

Powołując się na TVP jako źródło, "Dziennik Gazeta Prawna" cytuje słowa skierowane do Lisa przez Kaczyńskiego podczas wymiany zdań na temat polityki zagranicznej: "Pan się strasznie obawia tych z zewnątrz. Żal mi pana. Należy pan do pewnej formacji bardzo często w Polsce spotykanej, która nam szkodzi. Szkodzi Polsce."Wyniki pierwszej sondy, do czasu awarii:
Wyniki sondy do czasu awarii: / Fot. W24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (86):

Sortuj komentarze:

marek wacek
 • marek wacek
 • 07.10.2011 01:44

przykro patrzeć na ten szyderczy dziób, będę głosował bo nie jestem za PO ale jestem bardzo przeciw PIS i tak wielu ludzi,jak ja, traci swój głos bo nie zagłosują na kogoś nowego bo się boją kogoś starego i jego "straszny" nienawistny elektorat pomieszany z sektą "siać, siać" ojca dyrektora i przez takich traci cały naród...przykre

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jezu, zx ale dałeś czadu. Nie oglądaj już telewizji lepiej, ani żadnych debat... Przed wyborami wypij meliskę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
 • zx
 • 04.10.2011 23:51

OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ -ŻE KACZYŃSKI WYGRAŁ z Lisem W PIĘKNYM STYLU-ten marny dziennikarz może buty czyścić PRZYSZŁEMU PREMIEROWI.

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierdoły i bełkot. Wczoraj wróciłem z Sardynii, włączyłem tele, a tam zwierzyniec: lis i kaczor.
Strzelali do siebie na wzajem, grając niby-elkowencją. Kogo niby ten program miał przekonać i do czego?
Ci co chcą zagłosować na Kaczyńskiego i tak to zrobią, przeciwnicy będą klaskać Lisowi.
Jeśli o mnie chodzi: oddam nieważny głos, a w wieczór wyborczy zapalę faję i oleję tę całą hałastrę.
Stay high!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia J.
 • Natalia J.
 • 04.10.2011 22:42

p. Lis się zbłaźnił totalnie... zadaniem dziennikarza nie jest niszczenie gościa(w tym przypadku jednak próba zniszczenia), ale rozmowa z każdym... nieważne, czy jest on za tą osobą, czy za tamtą... "kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada" i p. Lis wpadł właśnie do takiego:) LUBIĘ PANA PROGRAM, ALE WCZORAJ TO BYŁA JUŻ PRZESADA... CHCIAŁ PAN POKAZAĆ KTO TU RZĄDZI, ORAZ ŻE P. KACZYŃSKI NIE MA SZANS NA WYGRANĄ, A TO CHYBA NIE PANA ZADANIE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja wygrałem bo i owszem post factum zerknąłem ale też po próbce jednego pytania wyłączyłem....
jeszcze bardziej wygrali ci co nawet nie spróbowali oglądać
a co to za awaria sondy była?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.10.2011 20:45

we francuzkiej czy niemieckiej TV taki"dziennikarz"bylby juz skonczony.Ale nie u nas.Zreszta to bez znaczenia.Na jego miejsce juz czeka Olejnik,Zakowski,Durczok i jeszcze pare takich niezaleznych he he profesionalistow.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marysia
 • marysia
 • 04.10.2011 20:10

niech wymysla tvp smolensk. i nadaja transmisje na zywo. jak jest radio maryja i tv trwam.. to tez moga zrobic na live jak tam drzewa sie ruszaja w smolensku.. i kazdy bedzie widzial.. lub czekam na kamere internetowa z tamtad. ja marysia mocher z torunia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wiech
 • wiech
 • 04.10.2011 18:55

takich tendencyjnych dziennikarzy jak ten patałach Lis jest w tym kraju multum na szczęście większość ludzi nie da się ogłupić i w tym jest nasza siła a te pismaki boją się nas jak diabeł święconej wody .najlepiej mi się podobało jak te nasze szmaciarze zaczęli wsadzać mordy w sprawy ruskich .wańki obili ryja jednemu i drugiemu pokazali gdzie jest ich miejsce .u nas tez tak nie których należało by potraktować takich właśnie jak ten LIS MIECUGOW CZY MICHNIK

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 04.10.2011 18:49

Lis pożarł kaczkę tylko pióra leciały !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.