Facebook Google+ Twitter

Lis: Kaczyński wprowadzi zamordyzm w Polsce

Według Tomasza Lisa Jarosław Kaczyński chce wprowadzić w Polsce ustrój autorytarny: "Przy Kaczyńskim Orban to pikuś. Mały pikuś."- pisze znany dziennikarz.

Tomasz Lis w swoim najnowszym artykule wylicza zmiany jakie PiS zamierza wprowadzić w Polsce. Według niego, wynika z nich, że Kaczyński chce w Polsce wprowadzić zamordyzm i to gorszy niż jest obecnie na Węgrzech.

Po pierwsze Kaczyński chce podporządkować sobie Trybunał Konstytucyjny oraz Sądy: "Prezydent Duda od dłuższego czasu nie chce przyjąć przysięgi od wybranych przez poprzedni Sejm, nowych członków Trybunału Konstytucyjnego. Teraz pojawia się projekt ustawy, która Trybunał Konstytucyjny, w jego obecnym kształcie, rozwaliłby doszczętnie.PiS chce nowych, swoich członków Trybunału (mówi się m.in. o posłance Pawłowicz). PiS chce też zakończenia kadencji obecnego przewodniczącego. To charakterystyczne, bo środowiska liberalne w wielu kwestiach miały pretensje do profesora Rzeplińskiego, za jego "zbyt konserwatywną" postawę. "Zbyt konserwatywna" to jednak za mało dla PiS-u, który chce mieć swój trybunał."- napisał Lis.

Po drugie PiS dokonał brutalnej marginalizacji PSL: "Oto PiS, używając kuriozalnego argumentu oszczędności, odmówił PSL-owi posiadania wicemarszałka Sejmu. Kuriozalnym, bo rząd pani Szydło jest liczny jak żaden poprzedni. Jednocześnie Senat poszerzył grono wicemarszałków, by w prezydium znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel PiS-u."- czytamy.

Po trzecie Kaczyński pozbawił Sejm kontroli nad służbami specjalnymi: "13 listopada zdecydowano, że przewodnictwo w komisji do spraw służb specjalnych, nie będzie, jak dotychczas, rotacyjne. Oznacza to, że parlament nie będzie sprawował żadnej realnej kontroli nad służbami kierowanymi przez pana Kamińskiego. Żaden przedstawiciel opozycji nie będzie mógł nawet zwołać posiedzenia komisji, gdy dojdzie do jakichś ekscesów pana Kamińskiego i jego podwładnych."- twierdzi Lis.

Po czwarte, Kaczyński chce podporządkować media PiS: "Przyszły wicepremier ogłosił też, że specjalnym pełnomocnikiem w Kancelarii Premiera do zmian w mediach publicznych i w PAP, będzie poseł PiS, pan Czabański, dawniej członek PZPR, później autor wielkiej czystki w Polskim Radiu. Oznacza to, nie mniej i więcej, całkowite podporządkowanie publicznych mediów PiS-owi."- czytamy.

Na tym nie koniec; o zamordyzmie, który wprowadzi PiS świadczą takie wydarzenia jak: laudacja prezydenta Dudy na cześć Kaczyńskiego, mianowanie szefem senackiej komisji finansów Grzegorza Biereckiego, wypowiedź Konrada Szymańskiego, który ze sceptycyzmem odniósł się do przyjęcia przez Polskę emigrantów, stwierdzenie przez prezydenta Dudę, że hipotezy komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej nie wytrzymują krytyki.

Według Lisa wszystkie te fakty świadczą o tym, że w Polsce Kaczyński wprowadzi zamordyzm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.