Facebook Google+ Twitter

Lis: Kibice rozszarpią Smudę, ale głównym daniem będzie Tusk z grilla

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-05-28 15:14

"W razie porażki na Euro kibice rozszarpią i zjedzą Smudę, ale głównym daniem będzie Tusk z grilla" - pisze w "Newsweeku" Tomasz Lis.

 / Fot. W24W najnowszym wydaniu "Newsweeka" Tomasz Lis zastanawia się, co będzie, gdy polska drużyna poniesie porażkę na Mistrzostwach Europy. Pisze, że będą to decydujące dni dla Donalda Tuska.

"Premier Donald Tusk zawsze kochał piłkę nożną. Za kilka tygodni dowie się, czy piłka nożna powie mu: nawzajem" - pisze Lis. Tak to w życiu jest, że sukces ma "wielu ojców", a porażka jest "sierotą". W tym jednak przypadku porażka będzie miała swoich ojców i nawet matkę. Franciszek Smuda pójdzie na pierwszy ogień, następnie Grzegorz Lato, no i minister sportu Joanna Mucha. Ale to wszystko nic w porównaniu z tym, co spadnie na premiera Donalda Tuska.

Ostatnie porównywanie Tuska do Gierka według Lisa jest "manierą mało wyrafinowanych dziennikarzy". Jedno tylko da się porównać. Nadchodzące ME będą miały podobne znaczenie dla Tuska, jak MŚ w 1974 r. dla Gierka. Choć zaraz Lis dodaje, że Gierek mógł obejść się bez tamtego sukcesu, a Donaldowi Tuskowi ten sukces naszych piłkarzy na Euro jest absolutnie niezbędny.

Wszystko będzie dobrze, jeżeli będziemy wygrywać, to i ludzie zapomną o wszystkich niedogodnościach i niezrealizowanych inwestycjach. Wzrośnie popularność Smudy i premier na tym skorzysta.

"Może się okazać, że to Franciszek Smuda zrealizuje program Platformy Obywatelskiej z 2007 r." - pisze Tomasz Lis - "obiecywała ona cuda". Czy Franek Smuda uczyni cuda?

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pan Lis pokazuje, że jest dziennikarzem, delikatnie mówiąc, tabloidalnym. I nabrał przekonania, że może mówić i udowadniać wszystko bo wolno mu wszystko. A wszystko ubiera w szaty wybitnego mędrca i intelekyualisty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam29
  • adam29
  • 28.05.2012 23:11

Największe danie z Tuska zje osobiście Jarosław K. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

smutnym jest, że o czyjejś popularności czy też zjedzeniu żywcem decydować będzie kilku troglodytów uganiających się za kawałkiem skóry

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kim jest Lis... Dziennikarz - pismak piszący stronniczo pod jedną flagę. ZERO obiektywizmu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.