Facebook Google+ Twitter

LiS zdechnie z powodu wścieklizny

Jeśli ktoś ma w pamięci historię ucieczek kolejnych polityków z LPR oraz Samoobrony, a także kolejnych czystek partyjnych i ich prawdziwych przyczyn, nie ma żadnych podstaw, by wierzyć, że LiS nie padnie zaraz po powstaniu.

Nieco zapomniany dzisiaj Bogusław Kowalski, podobnie jak słynny kiedyś działacz Solidarności z Ursusa Zygmunt Wrzodak to chyba najbardziej znani, ale bynajmniej nie jedyni prominentni działacze Ligi Polskich Rodzin, którzy nie mogli dogadać się z Romanem Giertychem. Klub parlamentarny Samoobrony znacznie się zmniejszył nie tylko w poprzedniej kadencji Sejmu, ale i w obecnej, gdy jako straszak na posłów w sejfach partii przygotowane były słynne weksle. Nawet to nie powstrzymało części parlamentarzystów Samoobrony przed ucieczką z tej partii. Wyrzucenie eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego jest jeszcze lepszym przykładem na to, że z Lepperem trudno się porozumieć komuś, kto ma od niego różne zdanie nawet w jednej sprawie. Paradoksem tej sytuacji jest to, że Czarnecki do końca właściwie bronił Leppera.

Skoro Giertych i Lepper w ciągu ostatnich kilku lat nie byli w stanie dogadać się w swojej partii z ludźmi, którzy próbowali z nimi się nie zgodzić w jakiejś sprawie lub tymi, którzy zagrażali ich pozycji w partii, trudno sobie wyobrazić, by teraz obydwaj liderzy dogadali się ze sobą w ramach jednej partii.

Oczywiście można słusznie w tym momencie zauważyć, że teraz sytuacja Giertycha i Leppera jest szczególna. Gdyby LPR i Samoobrona wystartowały same w najbliższych wyborach, nie zdołałyby prawdopodobnie wprowadzić do Sejmu żadnego posła. Dlatego liderzy zacisną zęby i będą współpracować w ramach LiS, by wejść do parlamentu. Byłoby to twierdzenie prawdziwe, gdyby nie procedura konstruowania list wyborczych. Jest wysoce wątpliwe, że Giertych i Lepper będą wspólnie konstruować listy wyborcze, gdy będzie trzeba np. "wyciąć" połowę swych kumpli, którzy mają teraz obiecane pierwsze miejsca.

Gdybyśmy jednak przyjęli, że LiS nie zdechnie na jakiś rodzaj "wścieklizny politycznej" przed wyborami, to trudno sobie wyobrazić normalną pracę klubu parlamentarnego, kierowanego przez dwóch liderów o zupełnie innych interesach. Poza tym należy pamiętać, że Lepper może otrzymać akt oskarżenia - nie tylko na podstawie zeznań pana Ryby i jego kolegi, ale także ze względu na zeznania w sprawie Łyżwińskiego. A jeśli tuż przed wyborami Lepper zostanie aresztowany? Jak się z tego wytłumaczy Giertych?

Pojawiły się pierwsze sondaże dotyczące poparcia dla LiS. Sumowanie wyników Samoobrony i LPR jest w tym przypadku niesłuszną matematyką. Co powiedzą np. starsi ludzie, popierający dotychczas LPR, gdy się dowiedzą, że ich partia połączyła się z partią aferzystów seksualnych? A jak się zachowa dotychczasowy elektorat Samoobrony, gdy ich partia będzie zajmować się mundurkami, eutanazją i Gombrowiczem zamiast wspieraniem producentów owoców miękkich? Sądzę, że po kilku wewnętrznych awanturach w LiS i ewentualnych aresztowaniach kilku członków tej partii (bo to nie będą już członkowie Samoobrony!), grupa straci część elektoratu, a Lepper i Giertych nie wejdą do Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

jeśli LEPPER będzie bał sie Sądów które,na pewno już go nie będą zapraszały na zjawienie sie na sprawie i to przez premiera,po za tym wie że jako skazany to już jego koniec przypływu znacznej pensji a co gorsza czekają go wyroki sądowe oraz postępowania przed nimi.Giertych też sie nie chętnie pozbędzie stołka bo pewnie nie będzie mógł go po wyborach zająć (pewnie nawet posła)a wściekilizna to raczej dopada PLATFORME BO NASTęPNE 2 LATA TEGO RZąDU TO JEJPOWOLNE ROZBIJANIE OD WEWNąRZ BO TAKI MONOLIT JAKI PRZEDSTAWIłA NA KTóRYMś ZJEZDZDZJE TO ZEBY MIęDZY RADYKAłAMI LIBERALNYMI A UMIARKOWANYMI NIE PRZEMAWIAł KTOś Z POGLąDAMI OBYDWU SKRZYDłAMI DO ZA AKCEPTOWANIA LUB MóWIłOGóLNIKOWO TO BYłO BY P.O. po P.O.A TE MILJONY NA WYBORY PRZYDA SIE NA INNE CELE CHODZBY NA SłUżBE ZDROWIA A NAWIąZUJąC DO WCZEśNIEJSZYCH WYPOWIEDZI TO KTO ZNA HISTORIE TO PATRYJOTYZM SPOWODOWAł żE NIEKTóRZY LUDZIE WSZELKIE SZKALUMNIE WYPISUJą A CO ROLNIK TO TYLKO DO PłUGA A PATRYJOTYCZNY TON TO TYLKO PODCZAS NUCENIA ODY DO RADOśCI NA POGżEBIE PAPIEżA TO PłAKALI SKłADALI OBJETNICE PAMIęCI A TERAZ GłUPOTA IM W GłOWACH DZIECKO NIENARODZONE TO ABSTRAKCJIA JAK W KOREJI EUTANAZJIA TO DLA CHOREGO LEPSZA NIż SAKRAMENT CHORYCH MOżE TO RADYKALNE ALE KTO WIE CZY BY SIE NIE OPOWIEDZIELI ZA HUMANITARNą śMIERCIą DLA JANA PAWłA 2 A KOMUNIśCI OCZYWIśCIE NIE SZEREGOWI KILKA LAT TACY CHORZY ZE NA ROZPRAWY NIE MOGą SIE DOCZłAPAC A DO ROSJI CUD JADą PO MEDALE ODZNACZENIA

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Chodzi LiSek koło drogi, nie ma ręki ani nogi, trzeba liska pożałować kromkę chleba mu darować."

Bajeczka jak ulał pasuje do Leppera - biedne oczka, suchość w gardle, ton wypowiedzi powolny, jak u ciężko chorego człowieka leżącego na łożu śmierci i uspokajającego rodzinę, że wszystko będzie dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Czy wyobrażacie sobie, że tworzycie jakąś partię, jesteście przekonani o swoich (wyższych) zasadach i ideałach, a notowania Wam spadają? I co? Idziecie pracować na poprzednich stanowiskach (szpital, uczelnia, fabryka, gospodarstwo)?
2. Wg moich ocen, akcja na Leppera była schrzaniona, śmiechy i kompromitacja. I myślę, z enie jest winien. A akcja była polityczna, bo pół roku namierzali się na AL, a nie na dowolnego losowo wybranego łosia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mrnalu - jak życie pokazuje, nie ma rzeczy niemożliwych, a szczególnie w naszej ukochanej ojczyźnie.
W tej chwili "krzywda" Leppera podbija mu notowania, do czego - ja widac i słychać podwiesza się Giertych.
Czy spodziewałes się kiedykolwiek, że władzę w kraju obejmą dwa nadęte bliźniaki?
Nic mnie już chyba nie zdziwi, co najwyżej wk...i bo choleryczka jestem straszna. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

SyfiLIS - Cynicy i nihiliści. Żałosna efemeryda, której jedyną ideą jest robienie sobie dobrze. Bezsensowny twór, niczym Pat i Pataszon, gotowy zawierać sojusze z każdym i wszędzie, także między sobą, w imię jedynie słusznej sprawy - utrzymania za wszelką cenę - stołka pod dupą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale podobno pierwsze badania wskazują, że po zjednoczeniu będą mieć dwa razy więcej głosów niż suma w osobnym szyku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gdybym czuła się gwiazdą, byłabym w cyrku".
Renata Beger, "Echo dnia", 04.07.2007 - znalezione w cytatach. No i doczekła się. Cyrk z samymi linoskoczkami, bez siatki ochronnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko i na temat. Tak, tak właśnie będzie. Skoro Jarek mówi, że sie nie przejmuje to znaczy że nie ma się czym przejmować. Patrzę w mojego wodza jak w obrazek, czytam przyszłość z drgania powiek... Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daleko nie szukać - PO - partia trzech tenorów. Jeden odpadł szybko, drugi sie zmarginalizował po ostatnich wyborach, a ten ostatni stał się żałosnym manekinem. Zero własnej inwencji, coś tam pomamrocze pod nosem i tak to wesołe PO się kręci. LiSowi wróżę to samo. Andrzej zeżre Romana albo Roman Andrzeja. Zaczną się waśnie, spory i inne pierdoły. Partia zdechnie. Ale przed wyborami powstanie jak feniks z popiołów pod nową nazwą... Bo koryto nadal pełne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.07.2007 20:28

(+) Nic dodac nic ujac...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.