Facebook Google+ Twitter

Lisicki nadal w grze. Nowy tygodnik z początkiem roku?

- Szczerze mówiąc, jesteśmy już gotowi. Moglibyśmy zrobić numer już na przyszły tydzień, bo cała redakcja jest praktycznie w komplecie, praca jest przećwiczona, a rynek jest już przebadany – mówił Rafał A. Ziemkiewicz podczas konferencji prasowej zorganizowanej w środę przez Pawła Lisickiego w Domu Dziennikarza przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

Od lewej: Cezary Gmyz, Piotr Gabriel, Paweł Lisicki, fot. Marcin P. Wrona / Fot. Marcin P. WronaLisicki wybrał dosyć przewrotną datę, ponoć ostatnią taką w tym stuleciu, czyli 12.12.12. Sama konferencja miała rozpocząć się równo o 12, jednak organizatorzy zaliczyli niewielki, niemal 12-minutowy poślizg, przez co spotkanie w pierwszej chwili nabrało pewnego mistycznego charakteru. Konferencja jednak nie miała zbyt wiele wspólnego z ezoteryką, zaś sami organizatorzy szybko przeszli do konkretów.

- Naszą ambicją jest robienie najlepszego tygodnika i to nie po prawej czy konserwatywnej stronie, tylko chcemy zrobić najlepszy tygodnik w Polsce – zapewnił Cezary Gmyz. - Niektórzy nasi koledzy są bardzo ambitni – żartował w odpowiedzi Paweł Lisicki. – Ale ja też mogę powiedzieć, że chcę robić najlepszy tygodnik w Polsce.

Rafał A. Ziemkiewicz, fot. Marcin P. Wrona / Fot. Marcin P. WronaTytuł nowego tygodnika okrywa na razie szczelny woal tajemnicy, jednak były redaktor naczelny "Uważam Rze" zapowiedział, że nazwę ujawni we właściwym momencie. – Jest kilka nazw, które wydają nam się dobre dla tego projektu. Pozostało ich już niewiele, dwie albo trzy i pewnie spośród nich zostanie wybrana ta właściwa – powiedział Lisicki.

Projekt nazwano roboczo „Tygodnikiem Lisickiego”, jednak trwają intensywne prace nad uruchomieniem właściwej strony internetowej. Obecnie link do strony "Tygodnik Lisickiego"odsyła nas na fanpage na Fb. - Wszystkich zaniepokojonych, że obecna nazwa strony byłaby nazwą właściwą tygodnika uspokajam, to jest tylko tymczasowo – tłumaczył Lisicki.

Najważniejszym założeniem projektu jest zapewnienie niezależności redakcji, a także próba stworzenia takich struktur i przygotowanie nowego projektu na tyle skutecznie, by wyeliminować w przyszłości naciski polityczne na wydawcę, które mogły pojawić się w „Uważam Rze” oraz innych tygodnikach. - Prawdopodobieństwo szybkiego uruchomienia tygodnika jest bardzo duże, ponieważ toczymy rozmowy z kilkoma poważnymi inwestorami, którzy są gotowi zainwestować w nowy projekt – zdradził Paweł Lisicki.

Od lewej: Piotr Gabriel, Paweł Lisicki i Rafał A. Ziemkiewicz, fot. Marcin P. Wrona / Fot. Marcin P. Wrona- Czas na stworzenie projektu autorskiego, gdzie dziennikarze będą mieli rzeczywisty wpływ na to jak wygląda ich gazeta i o czym piszą – podsumował projekt Cezary Gmyz.

Sala pękała w szwach. Goście ledwo się pomieścili. Za stołem zasiedli: Cezary Gmyz, Piotr Gabriel, Paweł Lisicki i Rafał A. Ziemkiewicz, zaś na sali pojawili się byli dziennikarze „Uważam Rze” zaangażowani obecnie w projekt Lisickiego, m.in.: Piotr Gociek, Rafał Gursztyn, Marek Magierowski, Anna Herbach, Sławomir Cenckiewicz, Andrzej Horubała, Jurek Jachowicz, Agnieszka Rybak.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Trochę Hajdarowicz [ chłopaki dorobili się u niego ] trochę Kaczyński i do przodu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Założenie nowej gazety to ogromne nakłady finansowe . Nie wiadomo kto jest sponsorem i kto będzie wydawcą .Życzę powodzenia i obiektywizmu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaskoczenia nie ma
tak jak przypuszczałam, że wydanie nowej gazety w takim zespole to tylko kwestia czasu.... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.