Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15751 miejsce

Lisicki wyrzucony z "Uważam Rze". Czy to koniec tygodnika?

Paweł Lisicki nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika "Uważam Rze". Jego następcą został Jan Piński. Nieoficjalnie się mówi, że tygodnik opuścili: Rafał Ziemkiewicz oraz Bronisław Wildstein. Czy to koniec "Uważam Rze"?

 / Fot. Materiały prasoweLisicki został zwolniony uchwałą zarządu wydawcy pisma. Wśród powodów jego dymisji, były redaktor naczelny wskazał trzy: udzielenie krytycznego wywiadu pod adresem Hajdarowicza, brak deklaracji, że nie będzie publikował na łamach tygodnika artykułów Cezarego Gmyza oraz brak zdecydowanego odcięcia się od nowej inicjatywy braci Karnowskich - dwutygodnika "W sieci".

W szczególności niepokojąco brzmi nacisk Hajdarowicza na Lisickiego, aby ten nie publikował artykułów Gmyza w "Uważam Rze". Oto co mówi w tej sprawie sam Lisicki: "Nie ma mowy, żeby wydawca zakazywał mi publikowania, bądź niepublikowania jakiegoś dziennikarza czy publicysty. To jest radykalne naruszenie praw dziennikarskich i redaktorskich. W ogóle to działanie wydawcy, odwołanie Cezarego Gmyza, odwołanie innych dziennikarzy "Rzeczpospolitej" było całkowitym naruszeniem obowiązujących w tej materii norm w Polsce. Wydawca przekroczył swoje uprawnienia łamiąc reguły współdziałania między dziennikarzem, a wydawcą. Nie zmienia się mój pogląd w tej sprawie przez cały czas" - czytamy w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl

Następcą Lisickiego jest Jan Piński, publicysta "Nowego Ekranu" oraz "Najwyższego Czasu". Piński jest związany z konserwatywno-liberalnym nurtem prawicy, który jest krytyczny wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

@Krzysiek Grabski 29.11.2012 17:18

Mądre i genialne zarazem! Mistrzostwo świata!

A wiesz Krzysiek dlaczego? Ponieważ odpowiedzialność za selekcję przekazujesz w ten sposób Najwyższemu, nie maczając w tym swoich paluszków.

A czy sam nie zabawiłbyś się w sędziego tudzież w wykonawcę swoich wyroków? Coś na kształt myślenia Brauna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.liiil.pl/1354299307,Stanislaw-Obirek-Oczyszczenie-z%A0Lisickiego.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Radosław Kowalski Wczoraj 19:24-
- nigdy nikogo nie nazwałam faszystą
- jest mi całkowicie objętny stan posiadania zarówno pana Wildsteina jak Michnika czy Urbana - nie czytuję żadnego z nich; znam nazwiska z recenzji wypisywanych przez wielbicieli i przeciwników
; żaden z nich nie będzie zył z takiej emerytury, jaką mam ja.
- sorry - nie mogę być bardziej trzeźwa, niż jestem, bo z moimi statystycznymi promilami siadaja za kierownicę liczni posiadacze samochodów, oraz niektórzy piszący tu komentarze
- wolne słowo w naszym kraju ma każdy; tylko nie każdy jest w stanie znieść treści jakie on niesie; wobec czego jesteśmy kwita.
Na koniec, zacytuję fragment listu od mojego przyjaciela, pana A.K., iz należy w Polsce zakazać używania lodu, ponieważ jest on najwiekszym żródłem politycznego rozbicia:

..."Jeśli bowiem whisky z lodem wywołuje palpitacje, gin z lodem atakuje wątrobę, wódka z lodem niekorzystnie działa na mózg, rum z lodem niszczy nerki to oczywiste jest, że lód szkodzi na wszystko."...

Załączając życzenia wesołych świąt, nie wygrażam paluszkiem na prześwietlonym zdjeciu, ale radzę uważać na babcię, żeby na pasterkę nie przeszła na czerwonym (o czym w sprawie emerytek marzy kolega Krzysio).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga Kowalczyk. Jasne, gdyby za czasów PiS prywatny kapitał przejął "Gazetę Wyborczą" i jej redaktorem zrobiło Bronisława Wildsteina, to by pani tutaj codziennie wypisywała o kaczystowskim faszyźmie, staliniźmie, końcu demokracji i wolnego słowa. Proponuje wytrzeźwieć i na chłodno podejść do sprawy. Dziwnym trafem w II kadencji rządów PO proeblemy maja tylko media niezwykle krytyczne wobec tej władzy: TV trwam, Rzeczpospolita oraz Uważam rze. Ale dla demokratów oraz obrońców wolnego słowa rządnych pisowskiej krwi, to i tak nic nie znaczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

> patrzcie jak się likwiduje tygodnik o największym sprzedawanym nakładzie, ciekawe kto rekompensować będzie straty Panu H.

Zaproś go do pisania na link ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysiek Grabski Wczoraj 17:18- "Emeryci jednak powinni przechodzić na czerwonym świetle."

Brawo! Gratulacje! Opatentować!
Pan się zgłosi z patentem do Brauna. Pomysł ubogaci jego pomysł na "posprzątanie", bez konieczności zakupu kałachów. Wystarczy stanąć przy przejściach i po harcersku pomagać staruszkom przechodzić przez jezdnię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm. Skoro zdaniem autora nie wiemy co komentujemy (bo chodzi o jakiś śmietnik), to może warto by było tak tworzyć artykuły żeby były w nich kompletne informacje, a nie tylko ich część?

Komentarz został ukrytyrozwiń

patrzcie jak się likwiduje tygodnik o największym sprzedawanym nakładzie, ciekawe kto rekompensować będzie straty Panu H.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A już zdawało sie, że na prawo od "smoleńszczyków" nie ma miejsca dla nikogo. Otóz jest. Dla autora niniejszego doniesienia: ostatnim komentarzem przebił scianę płaczu, przeleciał na druga stronę i ma czelność besztać dyskutantów.
Co do Hajdarowicza - to jego małpy i jego cyrk. Plajta też będzie jego a dziennikarze zawsze znajdą pracę. Albo założą własne gazety - wolny zawód, wolna droga, SKOKI dadzą pożyczkę na zero procent.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chodzi o śmietnik przy, którym w nocy spotkał się Paweł Graś z Grzegorzem Hajdarowiczem tuż przed wybuchem afery trotylowej. Tak to z wami jest; macie gęby pełne frazesów i zdecydowanych sądów. A pojęcia nie macie o tym, co komentujecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.