Facebook Google+ Twitter

List do Prezydenta

Rosjanie złożyli ofiarę z krwi swoich obywateli za popełnione błędy w okresie II wojny światowej. Nie możemy również zapomnieć o tym, że zarzewie tej pożogi światowej powstało po zachodniej stronie Polski.

Witam Serdecznie Pana Prezydenta, jak również Jego Otoczenie!

Znając, niezbyt przychylne usposobienie Pana Prezydenta do Rosji; po usłyszeniu w telewizji informacji o zaproszeniu Prezydenta Polski do Moskwy na uroczystości 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, ogarnął mną niepokój, że Pan Prezydent może odmówić wzięcia udziału w tej uroczystości. Dlatego pragnę przypomnieć, że powinnością każdego polskiego polityka powinno być czynienie wszelkich zabiegów mających na celu podtrzymywanie dobrych stosunków ze wszystkimi sąsiadami. Na poparcie swoich racji załączę wypowiedź znamienitego, nie tylko poety, ale i wielkiego Polaka - Cypriana Kamila Norwida, który to powiedział:
"Powiedziałbym i napisałbym, że jeżeli Polacy nie mają i nie chcą uprawiać zdolności podniesienia nieprzyjaciół Ojczyzny do godności znośnych sąsiadów, to wszystko na nic się nie zda" ("Myśli o Polsce i Polakach", wybór Marian Dobrosielski).

Od siebie jeszcze dodam, że od Rosjan godziwym jest dochodzenie prawdy katyńskiej. Mniej taktowne natomiast jest upominanie się o odszkodowania z tego tytułu. Wiadomym bowiem jest, że życia poległym w wyniku tej zbrodni nikt nikomu nie wróci (męża siostry mojej matki tam zamordowali).
Nie jestem więc obserwatorem stojącym tak całkiem na uboczu. Dodałbym jeszcze, że Rosjanie złożyli dostateczną ofiarę z krwi swoich obywateli za popełnione błędy w okresie II wojny światowej. Nie możemy również zapomnieć o tym, że zarzewie tej pożogi światowej powstało po zachodniej stronie Polski. I wszystkie inne następstwa to pochodne wydarzenia zafundowanego światu przez hitlerowskie Niemcy, które to dzisiaj podejmują zabiegi pokazania, że są ofiarami owego wydarzenia.

Proszę Prezydenta o dogłębne przemyślenie i zastanowienie się przed podjęciem decyzji przyjęcia, czy nieprzyjęcia rosyjskiego zaproszenia. I odpowiedzenie samemu sobie, co będzie lepsze dla relacji, nie tylko między Polską a Rosją. Pozdrawiam Serdecznie!

Obywatel Polski - Tadeusz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Problemem w Polsce jest to, że osoby publiczne , będące na "świeczniku" dysponują ogromnym potencjałem zaufanie co jest nierównoważne do ponoszonej odpowiedzialności za malwersacje, defraudacje, sprzeniewierzenie, krętactwa i wszelkie inne niegodziwości względem narodu polskiego i Unii Europejskiej. Namnożyło się tego jak robactwa. Musiałem jeszcze raz napisać, ponieważ prześlizgnął się błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problemem w Polsce jest to, że osoby publiczne , będące na "świeczniku" dysponują ogromnym potencjałem zaufanie co jest nierównoważne do ponoszonej odpowiedzialności za malwersacje, defraudacje, sprzeniewierzenie, krętactwa i wszelkie inne niegodziwości względem narodu polskiego i Unii Europejskiej. namnożyło się tego jak robactwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne Dzięki Wszystkim tu obecnym! Tym co komentowali i tym co czytali. Z tego co sobie powiedzieliśmy można wiele wywnioskować i jeszcze więcej samemu sobie dopowiedzieć. Najważniejsze jest wypowiedzenie się, bo każda wypowiedź rozszerza kąt widzenia omawianego podmiotu. I co jeszcze w tym wszystkim jest, również ważne, że rozchodzimy się, bez urazy do siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesowność w każdej działalności jest! Chodzi jednak o wyważenie, co za co, lub za ile. Każdy powinien coś z tego mieć. Jednak prywata to coś innego niż reprezentowanie i dogadywanie się. Nie będę ciągnąć tego tematu, bo wiemy o co chodzi :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie Panie Heniu, właśnie chodzi o to samo. Ale do tego potrzebni są odpowiedni ludzie z inwencją i zapałem do działania a nie z zapałem do ciągnięcia korzyści ze stanowiska, wyłącznie dla siebie i dla swoich współtowarzyszy partyjnych. Niech Pan przeczyta, co napisał Piotrek. Interes Polski i tym samym Polaków, to puste słowa. Słowa! Słowa! Słowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, rozumie mnie Pan nieco inaczej, niż wynika to z moich komentarzy. Pisząc o możliwości dojenia dwóch krów jednocześnie, myślę właśnie o korzystnym położeniu naszego kraju. Po jednej stronie muszą kupować, zaś po drugiej muszą sprzedawać. Przez nasz kraj może płynąć zatem morze towarów (w tym strategicznych - gaz, ropa) i morze pieniędzy. Udawanie obrażonego na wschodniego sąsiada może nas niestety drogo kosztować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze jedno:
"W okresie wzmożonej medytacji i oczekiwania na kolejną rocznicę urodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, w dniach Świąt Bożego Narodzenia zastanówmy się jak to jest z tym dochodzeniem doznanej krzywdy przez przeciętnego obywatela. Chrześcijanie modlą się gorliwie o Polskę sprawiedliwą a sprawy zmierzają w odwrotnym kierunku.


W Sejmie coraz więcej komisji sejmowych. Wszelkie lobby trzyma cugle twardo w rękach. PZPN niby taki sobie związek a nasza władza nie może sobie nawet z tym poradzić!

Nie piszę tutaj po to żeby ot tak sobie pisać. Obywatel ma obowiązek badać te sprawy i ujawniać, bo wszyscy jedziemy na jednym wózku. W każdej gazecie można naczytać się o ludzkich nieszczęściach. A dlaczego tak jest ?! Ano, dlatego że czasami z jakiegoś tam powodu są nieświadomi ogłoszonej demokracji.

Prezydent Lech Wałęsa przepowiedział : " W ogonie smród ", tzn. że do nowego przyłączają się hieny żeby dołączyć do koryta i nie w głowie im odbudowa państwa polskiego. Każdy takiego autoramentu chce się nachapać i " w nogi ". A później : " Róbta co chceta ".

Czy ludzie pokrzywdzeni znają zasady postępowania zgodnie z polskim prawem ?! Nie ! Nie znają ! A to powinno być jak pacierz!

Co robi przeciętny Polak doznający krzywdy ?! Biegnie na policję ! A co robi bogaty Polak umaczany we wszelkiego rodzaju "układach" i "układzikach" ?! Szuka dobrych kontaktów na policji.

A jak ma już ten dobry kontakt na policji ?! No to może się zdarzyć że zdobędzie potrzebną mu informację. I tutaj sprawa poszkodowanego i przestępcy, spotykają się w jednym punkcie ! A w takim układzie poszkodowany będzie jeszcze bardziej poszkodowany! I prawidłowo ! Polskie prawo jest bardzo dobrze przygotowane na takie sytuacje, tylko obywatele nie stosują się do wskazówek prawa a przez to zwiększając współczynnik pracochłonności i skuteczności działania policji w dodatku przy tak niskich stawkach zarobkowych jakie ma policja.

Policja jest od tego żeby reagować natychmiastowo w sytuacji zagrożenia i dla przykładu powiem : wypadki bezpośrednio zagrażające życiu ludzkiemu, drogowe, napaści i ubezwłasnowolnienia oraz zdarzeń wymagających natychmiastowego ustalenia faktów zdarzeń.
Gdzie zatem mamy zwrócić się o pomoc, którą gwarantuje nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polski? Nam obywatelom ?!

Mamy się zwrócić do prokuratora rejonowego a w razie braku reakcji o stopień wyżej zgodnie z zasadą obowiązującej hierarchii.
Zgłaszamy przestępstwo do prokuratury, jeżeli na piśmie to listem poleconym, żeby przypadkiem nie poleciał do kosza na śmieci. Jeżeli bezpośrednio to podajemy na miejscu w prokuraturze przez okienko za potwierdzeniem na kopii datownikiem i podpisem, że dane pismo zostało przyjęte.
Najprościej jest jednak zgłosić przestępstwo przez internet, żadnych kosztów ! Tylko jak przez internet, to trzeba kliknąć klawisz : " Żądaj potwierdzenia odbioru wiadomości ", znajdujący się w pasku narzędziowym " Opcje ". Wtedy idzie za darmo i jako polecony. Niżej podaję odpowiedni namiar a każdy z Was może odszukać swój rejon.
link
Tylko prokurator jest na to szkolony, żeby zakwalifikować i zdecydować jakość czynu, czy zdarzenia. Po dokonanej analizie wykonuje zlecenie dla odpowiednich służb i wcale nie musi to być Policja ! Tam, gdzie wymagany jest bardzo wysoki stopień profesjonalizmu, prokurator wysyła odpowiednio do stopnia trudności. I przy takim działaniu można kształtować
" Oszczędne Państwo ". A jaki przy tym najważniejszy plus ?! Nie zostaniecie namierzeni przez przestępców. Jeżeli macie na ten temat pomysły, to proszę o komentarze."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu, Rafał napisał tobie szczerze i w oparciu o podstawy logicznego rozumowania. Ja tylko Ciebie zapytam, po co to pisałeś? To jak głos na pustyni, albo grochem o ścianę.
Ja też tam wyżej jako naiwny napisałem, szkoda było mojego czasu. Nawet to tutaj niżej wkleję, bo sprawa jest wysokiej miary:
'Oto treść napisanego przeze mnie listu do Kancelarii Sejmu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polski, oraz klubów poselskich. Jest to żądanie opracowania w trybie pilnym ustawy sejmowej.

"Dotyczy: Zapobiegania niewłaściwym wg mnie praktykom umarzania należnych podatków z
tytułu posiadanych nieruchomości bez ujawniania tego w gazetach lokalnych i w forum danej jednostki samorządowej, a przez to zapobiegania niewłaściwym praktykom, które mogą być stosowane przez samorządy terytorialne.

W związku z praktykami umarzania długów z tytułu należnych podatków w ramach "kolesiowskich"układów, stosowanych przez samorządy terytorialne a mam prawo tak przypuszczać, skoro takie praktyki dzieją się w mojej gminie, mogą takie dewiacje występować w pozostałych ośrodkach samorządowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwracam się z prośbą a właściwie wręcz domagam się o ustanowienie ustawy sejmowej, zobowiązującej dany samorząd terytorialny do zamieszczania informacji o dokonanych umorzeniach na stronie internetowej danej gminy i w co najmniej jednej gazecie regionalnej danej jednostki samorządowej. Nieszczelność przepisów w tym zakresie powoduje rozwój struktur samorządowych w kierunku kryminogennym a przez to nigdy nie zbuduje się Rzeczypospolitej Polskiej sprawiedliwej.

W przypadku Nowogardu umorzenie dotyczyło należnego podatku z tytułu posiadanych nieruchomości, które były poseł Pan Bonda powinien zapłacić a podatek wynosił 220 tys zł i w tym samym czasie wyszła jego sprawa malwersacji lub kradzieży 37 tys. ton zboża, które było własnością Skarbu Państwa Rzeczypospolitej Polskiej. Postępowanie prokuratorskie zmierza powoli ale skutecznie w kierunku przedawnienia sprawy. Innym osobom umorzono po kilkadziesiąt tysięcy zł. Myślę, że jak się umarza z naszych podatków, to mamy prawo wiedzieć komu i ile zostało umorzone ?

Domagam się informacji w postępie realizacji projektu. W przypadku odstąpienia od projektu, rozumiem że wpływ zjawisk kryminogennych
dosięgnął szczytu władzy Rzeczypospolitej Polskiej. Z wyrazami szacunku i z życzeniami błogosławieństwa Tego Który Jest na okres nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Piotr
Wierzbicki
Załączam materiały z oświadczenia radnego Rafała Szpilkowskiego na Forum Gminy Nowogard:

"Wyjście z koalicji

Post przez *szpilkowski
* ť Czw Lis 13,
2008 10:02 am

Oświadczenie
Nowogard, dn. 12 listopada 2008 r.

Chcemy podać przyczyny, które zmusiły nas do zakończenia współpracy koalicyjnej
z Kazimierzem Ziembą. Pragniemy jednoznacznie podkreślić, że oceniamy K. Ziembę
tylko i wyłącznie w zakresie wykonywania przez niego obowiązków związanych ze
stanowiskiem burmistrza Nowogardu. Chcemy również podkreślić, że rozpad koalicji
nie jest skutkiem konfliktu na linii PO-PSL, a raczej konfliktu burmistrza
Ziemby z radnymi wywodzącymi się z obu ugrupowań, czego dowodem jest fakt, że
spośród 6 osób, które opuściły koalicję, 3 osoby weszły do rady z list PSL, a 2
osoby wprowadziła PO.

Główną przyczyną utraty przez burmistrza Ziembę naszego poparcia jest jego
kompletne zamknięcie na potrzeby społeczeństwa gminy Nowogard, które pogłębiło
się w sposób tragiczny po wyborach parlamentarnych w 2007 r., kiedy to p.
Ziembie po raz drugi z rzędu nie udało się uzyskać mandatu poselskiego. Od tego
momentu odnosimy wrażenie, że burmistrz jest obrażony na swoją gminę, co
skutkuje zupełnym brakiem zaangażowania w wykonywanie obowiązków służbowych.
Całą energię, która powinna być lokowana w dążeniu do modernizacji gminy i jej
rozwoju gospodarczego, burmistrz Ziemba przeznacza na intrygi wewnątrz rady
miejskiej. Ich głównym celem jest zamiana w kompletnie podporządkowane ciało
marionetkowe tej jedynej instytucji, która ma narzędzia mogące nakłonić go do
takiej pracy, jakiej oczekuje społeczność gminna.

Zarówno radni klubu PSL, jak i radni klubu PO podjęli w ostatnich miesiącach
wspólne działania mające na celu zmobilizowanie burmistrza do pracy na rzecz
gminy oraz do usprawnienia bieżącego zarządzania. Oba kluby negatywnie oceniły
sprawozdanie z wykonania półrocza budżetowego, zwłaszcza wykonanie wydatków
inwestycyjnych. Zaapelowaliśmy do K. Ziemby o współpracę na rzecz poprawy tej
sytuacji. Niestety okazało się, że jedyną odpowiedzią na ten apel było rozbicie
przez p. Ziembę własnego klubu radnych PSL, z którego pozbył się m.in.
przewodniczącego tego klubu. Następnym krokiem było odwołanie członka klubu PO z
funkcji wiceprzewodniczącego rady miejskiej i powołanie na jego miejsce
przewodniczącego klubu SLD, które odbyło się głosami posłusznych K. Ziembie
radnych oraz radnych SLD.

Wobec takiego przebiegu zdarzeń sześcioro radnych, w tym przewodniczący klubu PO
i klubu PSL, zdecydowało o opuszczeniu koalicji wspierającej K. Ziembę.
Naturalnym tego następstwem była rezygnacja ze stanowiska wiceburmistrza
reprezentanta PO
Artura Danilewskiego.

Dodatkową przyczyną była również niemożność brania na siebie
współodpowiedzialności za budzące powszechne oburzenie działania K.Ziemby. Nie
zgadzamy się z nieracjonalną polityką umorzeń podatkowych. Najgłośniejsze z nich
to znana w całym kraju sprawa umorzenia 220.000 zł podatku byłemu posłowi
Bondzie. Nasz głęboki niepokój budzi również racjonalnie niewytłumaczalna
determinacja w dążeniu do budowy zakładu utylizacji odpadów zwierzęcych w
podnowogardzkiej wsi Glicko. Tematem, który jest dla nas wyjątkowo bolesny jest
zablokowanie przez burmistrza Ziembę budowy kompleksu boisk ORLIK 2012, na który
nasza gmina miała zagwarantowane zewnętrzne finansowanie w wysokości 660.000 zł.
Urzędnicy p. Ziemby tak przeprowadzili 2 przetargi na wykonawstwo, że nie
wpłynęła na nie żadna oferta. Temat kompleksu ORLIK połączony z wprowadzeniem
przewodniczącego klubu SLD na stanowisko wiceprzewodniczącego rady miejskiej
wyczerpały zasoby naszej cierpliwości.

Ubolewamy, że burmistrz Ziemba nie potrafił otworzyć się na współpracę z
Platformą Obywatelską w gminie Nowogard. Ubolewamy, że przez niemal dwa lata w
ledwie skrywany, a w ostatnich miesiącach w zupełnie otwarty sposób,
podtrzymywał polityczne kontakty z przedstawicielami SLD, którzy byli jego
partnerami przez 3 kadencje w latach 1994-2006. Mieliśmy nadzieję, że uda nam
się rozbić niszczący gminę Nowogard układ SLD-PSL. Niestety burmistrz Ziemba
okazał się strażnikiem nienaruszalności tego układu.

Przewodniczący Zarządu Koła Miejskiego PO w Nowogardzie - Artur Danilewski
Przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miejskiej w Nowogardzie
Rafał Szpilkowski
Rafał Szpilkowski
Radny
Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście
obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie,
mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców

szpilkowski*Posty:* 418

*Dołączenie:* Sob Cze 10, 2006 9:47 am

*Miejscowość:* Nowogard


* Prywatna wiadomość* E-mail szpilkowskiGóra
---------------------------------------------------------------------------- ----


* Raportuj ten post

* Odpowiedz z cytatem

Re: Wyjście z koalicjiPost przez *george
* ť Czw Lis 13,
2008 12:41 pm


Nie zgadzamy się z nieracjonalną polityką umorzeń podatkowych.

Najgłośniejsze z nich to znana w całym kraju sprawa umorzenia 220.000 zł

podatku byłemu posłowi Bondzie.


Sprawa ma ponad rok a dzisiaj platformersi się nie godzą z tym. Przez rok było
miło kasę trzepać za stołek wiceburmistrza i przewodniczącego komisji ale
dzisiaj już się trzeba szykować pomału do nowej kampani o stołki więc się nie
godzimy na umorzenia. Żałośni jesteście. "

Strona główna Forum Gminy Nowogard :
[a]http://;http://forum.nowogard.pl/[/a]


Adres załączonych postów ze strony głównej Forum Gminy Nowogard :
[a]http://;http://forum.nowogard.pl/viewtopic.php?f=16&t=784[/a]

Reasumując ten cały materiał, nie chcę kogokolwiek oskarżać, albowiem zostało to najprawdopodobniej wykonane zgodnie z literą prawa. Moją intencją jest wskazanie na kulawe
funkcjonowania prawa w tym zakresie. Wystarczyło że zabrakło Prezydenta Lecha Wałęsy.
Nie trzeba było długo czekać, żeby w efekcie tych starć nastąpił rozłam w nowogardzkiej Platformie Obywatelskiej. Jedni chcą układów politycznych i "slizgać się", spijając smietankę a drudzy chcą swoją działalność oprzeć o profesjonalizm i zdrową zasadę: "Tam gdzie jest transakcja z zyskiem jednostronnym, nie ma biznesu". Tak postępują dyletanci, bez odpowiedniego marketingowego przygotowania. Dobry biznes robi się wtedy, kiedy wszystkie strony kontraktu są zadowolone. I to jest podstawowa różnica pomiędzy stylem amerykańskim a stylem zachodnioeuropejskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"niż szukanie na siłe partnera w Goliacie" Czy ja gdzieś zachęcałem kogoś do robienia czegoś, na siłę? Albo to: "Poltyka zagraniczna to nie sielanka Panie Tadeuszu". Czy ja komuś mówiłem, że polityka zagraniczna jest sielanką? Wręcz przeciwnie. Zawsze i wszędzie powtarzam, że do wszystkiego trzeba, chcąc osiągnąć dobry wynik, przyłożyć się z wielką starannością i rozwagą. Duże osiągnięcia wymagają dużych nakładów. Od tego mamy dyplomatów. To oni biorą pieniądze i za nie Kraj wymaga działania. Tymczasem co niektórym najłatwiej przychodzi robienie Prezydentowi psikusa. Tak mnie, jak i wszystkich Was, za przeproszeniem guzik obchodzi, kto z jakiej partii. Nas powinien interesować status Polski na arenie międzynarodowej. I dlatego, wszelkiej maści politycy na czas urzędowania powinni swoją przynależność schować głęboko pod spod. Ich jedyną partią, której interes powinni mieć na względzie, to Partia, której na imię POLSKA.
Panie Heniu i Panie Robercie! Usytuowanie Geopolityczne Polski nie jest do pozazdroszczenia, to prawda. Ale były czasy, kiedy to usytuowanie Polsce nie wadziło. Dzisiaj też mogłoby być podobnie. Wymaga to jednak, aby Polska była zwarta i silna, tak gospodarczo, jak i politycznie. Uzależnień wówczas by nie było. Już kończę! Słóweczko jeszcze. Głos Polski słyszalny na zewnątrz musi mieć jeden ton, jedną barwę, wyrazistość i powagę. W żadnym wypadku nie mogą występować przypadki, że każdy sobie rzepkę skrobie. Tyle, albo aż tyle.
Na marginesie. Proszę mnie nie uważać za przeciwnika. Mogę mieć inne zdanie, ale cel. który mi przyświeca, jest ten sam, jaki przyświeca każdemu innemu Polakowi. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby liczyć niezamknięte karty naszej historii z Niemcami i Rosją a wcześniej ZSRR, więcej będzie tych drugich. Poltyka zagraniczna to nie sielanka Panie Tadeuszu i Centrum Wypędzonych jest tego przykładem.

Co takiego Panu wmawiam, czego Pan nie powiedział? Proszę przeczytać komentarz Pani Magdy - moja opinia nie jest odosobniona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.