Facebook Google+ Twitter

List do Wielkopolan od harcerzy

Harcerze z Poznania pomagają w walce z rakiem. Jako instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego przekazuję światu ich inicjatywę, może czytelnicy W24 zechcą przyłączyć się do akcji? 7 listopada zapraszamy do poznańskiej Fary na koncert.

Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani aby szczęśliwie ukształtować swoje życie. - Epikur

Żyjemy w pędzie. Na co dzień nie zadajemy sobie wielkich egzystencjalnych pytań. Współczujemy mijanym na ulicach żebrakom, unikamy chorych, może nawet uronimy czasem łezkę widząc czyjąś krzywdę. A potem gratulujemy sobie w duchu, że „nas to nie dotyczy”.

A co by się stało, gdyby ten pogląd runął w gruzach? Gdyby nagle się okazało, że świat zachwiał nam się w posadach?

Rak traktowany jest jak wyrok. Wyrok od którego wciąż ciężko złożyć apelację. Setki tysięcy osób rocznie przegrywa walkę z tą chorobą. Wyniszczające leczenie, ogromne koszty i brak wiary skutkują porażką.

Jesteśmy instruktorami Związku Harcerstwa Polskiego, działającymi na terenie Poznania. Od stu lat nasza organizacja staje w pierwszym szeregu, kiedy społeczeństwo przeżywa trudne chwile. Teraz my prosimy o pomoc – mama naszej przyjaciółki, instruktorki ZHP, przeżywa nawrót raka kości. Nie stać jej na ratowanie tego, co najcenniejsze - własnego życia. Jako prawdziwi przyjaciele chcemy podarować naszej przyjaciółce nadzieję i pomoc, aby nie stawała do walki bez oręża.

Organizujemy koncert charytatywny, na który zapraszamy 7 listopada do poznańskiej Fary
na godzinę 20.00.
Wystąpi Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN, który wraz z chórem „Soli Deo” wykona dzieło Zbigniewa Małkowicza „Pop-oratorium Miłosierdzie Boże”.
Będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
Instruktorzy Harcerskiego Kręgu Akademickiego BILIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.