Facebook Google+ Twitter

List Jarosława Kaczyńskiego do studentów

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński zapewnia w liście skierowanym do studentów, że ich sprawy są ważną częścią jego programu wyborczego.

Jarosław Kaczyński w piątek wysłał odpowiedź na apel Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej
Polskiej, który tydzień temu wezwał kandydatów na urząd prezydenta do przedstawienia poglądów na kwestie finansowania studiów w Polsce, otwarcia zawodów prawniczych i wyrównywania szans absolwentów na rynku pracy.

Kandydat PiS w liście podkreślił, że opowiada się za bezpłatnym dostępem do studiów, pełnym
otwarciem zawodów prawniczych oraz że popiera projekt ustawy przywracającej studentom 49 proc. ulgę na przejazdy PKP i PKS.

"Korporacjonizm powinien być rozumiany jako autonomia niektórych zawodów, a nie jako blokada dla młodych absolwentów prawa. O dostępie do zawodu powinny decydować kryteria merytoryczne, a nie sztuczne limity" - napisał.

"W moim programie wszystkie te sprawy znajdują bardzo ważne miejsce. Jestem otwarty także na wasze postulaty i propozycje. Wiem, że programu edukacji młodego pokolenia nie da się stworzyć bez wsłuchania się w wasz głos. Mam nadzieję, że będzie okazja do zapoznania się z waszymi propozycjami" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Dodał również, że istotna jest autonomia szkolnictwa wyższego. "Wolność badań naukowych nie powinna być ograniczana ani cenzurą, ani środkami administracyjnymi. Mam nadzieję, że będziecie państwo reagowali na wszelkie przejawy łamania tej fundamentalnej zasady" - napisał kandydat PiS. J.Kaczyński na zakończenie listu życzy studentom "pomyślnego zdania egzaminów".

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zapewnił we wtorek w rozmowie z PAP, że "wkrótce" Jarosław Kaczyński przedstawi swój program wyborczy. Według niego, będzie on oparty na programie PiS i będzie nawiązywał do koncepcji "4x4" sformułowanej przez b. szefową klubu PiS Grażynę Gęsicką. "Była to koncepcja współpracy wszystkich sił politycznych wobec wyzwań, które stoją przed Polską" -przypomniał.

Rodzina, gospodarka, polska prezydencja w UE i ustrój państwa - w tych dziedzinach Gęsicka
zaproponowała współpracę PiS z PO, Lewicą i PSL. PiS proponowało m.in. zmiany w systemie
emerytalnym, renegocjację umowy gazowej z Rosją, powołanie Rady Prezydencji złożonej z
przedstawicieli wszystkich sił politycznych, którzy określiliby wspólnie priorytety polskiej
prezydencji w Unii Europejskiej, powołanie konwentu konstytucyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.