Facebook Google+ Twitter

List Kaczyńskiego: Ziobro i Kurski knuli od dawna, chcieli porażki PiS

Jarosław Kaczyński napisał 16-stronicowy list do wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości. W dokumencie tłumaczy decyzję wyrzucenia ziobrystów z partii oraz przyczyny wyborczej porażki. "Ziobro i Kurski knuli od dawna, chcieli wyborczej porażki PiS" - pisze prezes.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJarosław Kaczyński twierdzi, że Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski już od 2005 roku działali na szkodę partii i chcieli porażki wyborczej Lecha Kaczyńskiego. "Liczono na niepowodzenie w kolejnych wyborach, które miało stworzyć przesłanki do realizacji własnych ambicji i dlatego nie wystawiono własnej kandydatury na prezesa na Kongresie partii, nie sformułowano własnej płaszczyzny politycznej" - pisze prezes.

Czytaj także: Dera: "ziobryści" nie wrócą do PiS

Kaczyński przeanalizował także przyczyny porażki PiS w wyborach. Jak podaje TVN24, po raz kolejny przyznał, że niefortunne były jego słowa o Angeli Merkel. Błędem była także odpowiedź na spot Platformy Obywatelskiej - zrównanie premiera z Palikotem.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

PISmak
 • PISmak
 • 21.11.2011 21:56

Ziobryści zrobili prezent prezesowi a ten ma wytłumaczenie na 6 przegrane wybory .W żadnej partii na świecie lider nie zostaje po przegranych wyborach - tylko dyktator Kaczyński i jeszcze paru dyktatorów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja prezes oświadczam, że wszystko co złe to nie ja to oni, bo oni stali tam gdzie stało ....

No i pan Kurski, Cymański i Ziobro dowiedzieli się, gdzie ich miejsce. Ale oni wrócą, a Kaczyński na tym straci i to sporo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojo
 • wojo
 • 21.11.2011 09:11

Polaczki te wasze kłótnie mnie tak śmieszą ze juz mam zajady.Dajcie sobie spokój bo i tak nikt nikogo nie przekona.
Z jednej i drugiej storny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prezes nie chce przyjąć do wiadomości, że to On jest główna przyczyną porażki wyborczej/szósty raz z rzędu/ Istnieje uzasadnione przekonanie, ze właśnie On jest żelazną gwarancja, że PiS do wladzy nie wróci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 20.11.2011 22:57

Chcieli porażki i im się udało! Więc są na swój sposób wielcy!
Osiągnęli zamierzony efekt w przeciwieństwie do do prezesa "Jarek Polskę zbaw! " :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
 • pisMAK
 • 20.11.2011 22:33

@ czyt , gdyby kaczyści mieli odrobinę kultury załatwiali by swoje konflikty w 4 ścianach a nie we wszystkich mediach. We wszystkich partiach są frakcje i czy ktoś biega do mediów ? NIE , bo na tym polega dyplomacja polityczna i dobro Polski .Po drugie Tusk mówił prawdę a teksty i strachy Kaczyńskiego to stary wybieg .Kaczyński zresztą uwielbia się procesować Całą kadencję pisowcy się sądzili , czy z innej partii też tak angażowali Temidę ? NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
 • Jan Ryba
 • 20.11.2011 22:23

Po tej kadencji Platforma zniknie jak Unia Wolności ze sceny politycznej!

Polakom bokiem wyjdą reformy i rządy PO. Zresztą PO to uciekinierzy z Unii Wolności i Kongresu Liberalno Demokratycznego! Nic dobrego z tego g..... urodzić się nie może .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 20.11.2011 22:15

Panie Wierzbicki gdy będą panu pluć w twarz będzie pan stał i słał uśmiechy? To nie było tchórzostwo, nazwałbym to raczej bezsilnością wobec pomówień premiera, pomówień nie kłamstwa. To ciężki zarzut i powinien być wyjaśniony przez niezawisłe sądy nie przez Tuska. Tchórzostwem będzie brak reakcji Tuska na wezwanie o powtórzenie tej wypowiedzi nie kryjąc się pod immunitetem poselskim. To będzie tchórzostwo po wsze czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 20.11.2011 22:09

@pisMAK- Gdyby PO nie była przy władzy odeszłoby z niej nie 44 a 1044, pogłówkuj trochę. zresztą dowiedz się ilu zostało już wyrzuconych, tylko o tym jest cisza. W PO jest mniej demokracji niż w jakimkolwiek afrykańskim kraju. Śmieszne są czasami wypowiedzi tych "nicniekumających"

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
 • pisMAK
 • 20.11.2011 21:29

@ Jan Ryba a z PO odeszło 4 a z PiS-u 44 i to nie koniec !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.