Facebook Google+ Twitter

list otwarty

Sprawy pominięte w mediach i wypowiedziach polityków

List otwarty
Do Prezydenta Polski, Posłów i Senatorów, do Rządu Polskiego kieruję swoje zaniepokojenie. Dwie najważniejsze dla Polaków sprawy są pominięte milczeniem.
Pierwszą sprawą bardzo ważną jest brak ustawy zakazującej lichwiarstwa. W Polsce namnożyły się jak grzyby po deszczu firmy pożyczkowe reklamujące w telewizji pożyczki z oprocentowaniem nawet 80% w skali roku. Lichwiarstwo wkroczyło do banków w postaci naliczania wszelkiego rodzaju kosztów i ubezpieczeń. Nieuczciwość banków niszczy polskie społeczeństwo. Niezbędna jest ustawa bankowa przywracająca znaczenie kapitału. Każda złotówka złożona do banku musi być oprocentowana na 6% w skali roku.
Drugą sprawą nieco trudniejszą jest konieczność likwidacji skrajnej polskiej biedy. Wbrew informacjom w mediach są w Polsce emeryci i renciści, których świadczenia miesięczne zaczynają się od 500 złotych. Oni są skazani na śmierć głodową i są obciążeniem dla rodziny. Przed trzema laty przesłałem do Ministerstwa Kosiniaka-Kamysza opracowany przeze mnie matematyczny projekt rewaloryzacji świadczeń możliwie najmniejszym kosztem, oddając się do dyspozycji Ministerstwa.
Przed trzema laty postulowałem najmniejsze świadczenia w wysokości 900 złotych. Myślę, że trzeba tę kwotę podnieść do tysiąca. Ta metoda zachowuje kolejność emerytur, bez krzywdy biorców. Metoda umożliwia stosowanie różnych wariantów w różnych kosztach. Wysokie emerytury można częściowo wypłacać papierami wartościowymi. Przy dobrej woli reforma może być zastosowana już w marcu 2016 roku.
Krzysztof Bulzacki

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: kb


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.