Facebook Google+ Twitter

List otwarty do Pana Premiera Donalda Tuska

List otwarty do Pana Premiera Donalda Tuska dotyczący ustawy hazardowej.

Szanowny Panie Premierze.

Proszę pozwolić, że na początek się przedstawię: mam 20 lat. Jestem na drugim roku studium informatycznego. Jestem (byłem?) zwolennikiem PO od jej powstania; we wszystkich wyborach, w których mogłem brać udział, zawsze głosowałem na tę partię jako na jedyną, moim zdaniem, która jest w stanie stworzyć państwo liberalne, przyjazne obywatelowi i rządzone w przejrzysty sposób.

Niestety, ostatnie wydarzenia ws. tzw. afery hazardowej oraz OFE mocno zachwiały moim przekonaniem.

Skupię się na sprawie, która mimo wszystko przeraża mnie bardziej. Otóż rząd, mieniący się liberalnym, proponuje rozwiązania, jakich nie powstydziłby się PiS, oskarżany, nie bez podstaw, o próbę stworzenia państwa quasi-policyjnego - otóż proponuje Pański rząd śledzenie własnych obywateli, aby ustalić w jaki sposób wydają oni swoje pieniądze. Proponuje do tego celu używać metod inwigilacji elektronicznej, która każdego obywatela uznaje za osobę podejrzaną. Ponadto, pod płaszczykiem ochrony obywatela przed nim samym (czyli ewentualnego popadnięcia w nałóg hazardowy), nie próbuje bynajmniej go leczyć - zamierza go ścigać jako przestępcę. Osoby uzależnione od hazardu wystarczająco niszczą sobie życie - czyż uzależnienie nie jest stanem, w którym ocena własnych czynów jest upośledzona? Czy wyobraża Pan sobie wsadzanie do więzienia osób uzależnionych od alkoholu lub nikotyny?

Uznaje się ponadto arbitralnie w proponowanej ustawie, iż poker należy do tzw. “twardego hazardu” - cokolwiek ten termin miałby oznaczać. Niestety, w tym przypadku, rząd wykazuje się całkowitą nieznajomością tematu i maskuje wszystko gładką demagogią. Przykładem tego niech będzie wymienienie pokera wśród gier takich jak baccarat czy blackjack (w których gra odbywa się przeciwko kasynu a nie między graczami). Jakie to ma znaczenie? Otóż: ogromne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.