Facebook Google+ Twitter

List otwarty do Prawa i Sprawiedliwości

Byłem członkiem Waszej Partii przez sześć lat. Po zeszłorocznych wyborach prezydenckich, narastała w Waszej partii niechęć wobec tych, którzy spowodowali, że prezes Jarosław Kaczyński uzyskał tak wysoki wynik, czego nie spodziewał się chyba wtedy nikt...

Zbigniew Stefanik
Były członek partii Prawo i Sprawiedliwość w latach 2005-2010

Prawo i Sprawiedliwość
ul. Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa

Dotyczy: List otwarty do Partii PiS w sprawie postawy partii Prawo i Sprawiedliwość wobec Polskiej Prezydencji Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

Byłem członkiem Waszej Partii przez sześć lat. Po zeszłorocznych wyborach prezydenckich, narastała w Waszej partii niechęć, wobec tych, którzy spowodowali, że prezes Jarosław Kaczyński uzyskał tak wysoki wynik, czego nie spodziewał się chyba wtedy nikt. W wyniku niesprawiedliwej marginalizacji, której ofiarą stali się ci, którym Wasza partia zawdzięczała tak dobrą kampanię prezydencką, jak również wysoki i wiele obiecujący dla kolejnych wyborów wynik, postanowiłem opuścić Wasze szeregi.

Jak najdobitniej i najdokładniej można podsumować działalność Waszej partii w minionym roku? Moim zdaniem, w sposób następujący: Wasza działalność przyjęła formę antysystemową, od momentu przegranych przez Waszego prezesa wyborów prezydenckich. Wasza działalność to tylko i wyłącznie postawa bezwarunkowego sprzeciwu, wobec rządu, Prezydenta RP oraz instytucji państwowych Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Wasza działalność to przede wszystkim kwestionowanie wyniku wyborczego, który jest wyrazem woli większości Polaków, którzy oddali swój głos w wyborach.

Proszę Państwa, czy rozumiecie, że kwestionowanie wyniku wyborczego w demokratycznym Państwie, oznacza kwestionowanie samego procesu demokratycznego, za który tak wiele naszych ojców, dziadków i pradziadków walczyło, cierpiało, a w wielu przypadkach oddało swoje życie? Czy rozumiecie Państwo, że podważając legitymację społeczną do rządzenia Premiera, jego Rządu oraz demokratycznie wybranego Prezydenta jest niczym innym jak podważaniem esencji i demokratycznych fundamentów Polskiego Państwa? Czy rozumiecie Państwo, że obrażając Premiera, obrażając Prezydenta, obrażacie tak naprawdę Najwyższy Majestat Rzeczpospolitej?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Gabi
  • Gabi
  • 10.08.2011 16:52

Przepraszam, jak dojechać do Bulwaru Józefa Wisarionowicza Stalina?
Pojedzie pan Aleją PKWN.
Skręci pan w prawo w ul. 22 Lipca Potem przez Most Armii Radzieckiej.
Dalej prosto przez Rondo Prezydenta Bieruta.
I w lewo w ul. Bojowników Kraju Rad.
Potem już prosto do Placu Marcelego Nowotki z Pomnikiem Ludwika Waryńskiego.
A tuż za nim jest Bulwar Władimirów Lenina i Putina i Park Poddanych Rosji. Tam jest twój bulwar, tam jest twoje miejsce na Ziemi. Ale nie szukaj tam supermarketu, multikina, ani parku wodnego, ani biura podróży, nie znajdziesz. Może kiedyś przyjdzie Solidarność, potem stan wojenny, potem dzisięć lat czekania, potem okrągły stół a potem sam, z własnej głupoty, wrócisz tu na bulwar Józefa Wisarionowicza Stalina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, jak dojechać do Bulwaru Lecha Kaczyńskiego?
Pojedzie pan Aleją Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
Skręci pan w prawo w ul. Braci Kaczyńskich.
Potem przez Most Męczenników 10 Kwietnia.
Dalej prosto przez Rondo Prezydenta Tysiąclecia.
I w lewo w ul. Bojowników o Prawo i Sprawiedliwość.
Potem już prosto do Placu Braci Bliźniaków z Pomnikiem Jarosława Wielkiego.
A tuż za nim jest Bulwar Lecha Kaczyńskiego i Mauzoleum Pary Prezydenckiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga Kowalczyk
Gratuluję poczucia humoru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wodnik
  • wodnik
  • 03.08.2011 16:21

Żałosny tekst i śmieszny autor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabi
  • Gabi
  • 03.08.2011 11:28

SZANOWNY AUTORZE,
bardzo się napracowałeś, nie wątpięże za odpowiednią kwotę. Ale czy to aby nie za prędko. Wybory dopiero za dwa miesiące. Niedobrze wypsztykać się z amunicji zbyt szybko. Wątpię, czy kiedykolwiek byłeś działaczem, czy chociażby zwolennikiem PiS -u. Efektywniej rządźcie to będziecie mniej krytykowani. W Unii Europejskiej i Europarlamencie jesteśmy u siebi. Dlatego opozycja ma prawo mówić tam co chce. I będzie się na was skarżyć, kiedy na to zasłużycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótkie podsumowanie:

http://www.youtube.com/watch?v=hpYdzq4FKvY&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 02.08.2011 17:35

To co pan napisał to obraz partii ,która szkodzi Polsce. Warto ten list rozpropagować na wszystkich portalach , ku przestrodze !

Komentarz został ukrytyrozwiń

SZANOWNY AUTORZE.
Jak zaznaczył Pan w konkluzji=== Mając świadomość, że mój list nie wywoła u Państwa żadnej refleksji===
Na żadną refleksję z ich strony nie można liczyć. To nie ta klasa. Dla nich to za wysokie progi. Ja obserwując obecną sytuację w Polsce, coraz wyraźniej widzę, że mentalność Polaków nie zmienia się przez setki lat. Co jest powodem naszych narodowych tragedii. Cieszę się każdym nawróconym i witam w świecie realnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.