Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26334 miejsce

List otwarty do prezydent Warszawy w sprawie przyszłości rynku taksówek

W 2011 roku, po wielomiesięcznych debatach, powstała nowelizacja ustawy transportowej. Nowelizacja zawiera zapis rocznego vacatio legis dla wykonujących usługi taksówkowe niezgodnie z przepisami. Od 7 kwietnia 2012 r. ustawa powinna zacząć działać.

Warszawa, 26 marca 2012 roku

Szanowna Pani Prezydent Miast Stołecznego Warszawy

List otwarty

7 kwietnia 2012 r. mija okres rocznego vacatio legis dla osób nieprzestrzegających zapisów ustawy z 4 lutego 2011 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ogłoszonej w dzienniku ustaw 7 kwietnia 2011 r.

Od 7 kwietnia 2012 każdy, kto nielegalnie podejmuje się transportu osób na zasadach taksówek i nie posiada do tego stosownych uprawnień, czyli nie posiada licencji warszawskiego taksówkarza, powinien być z całą mocą prawa polskiego ścigany i stosownie do zapisów tejże ustawy karany.

Zwracamy się do władz miasta o podjęcie stosownych działań, które skutecznie wyeliminują z rynku podmioty i osoby, które z premedytacją łamią prawo, które spowodowały destabilizację rynku taksówkowego w Warszawie. Wieloletnie zaniechania ITD, policji i straży miejskiej w tym zakresie, powszechne przyzwolenie władz miasta na omijanie i łamanie prawa spowodowały patologię, którą jedynie szeroko zakrojonymi i zdecydowanymi działaniami można usunąć.

Obecnie na ulicach Warszawy, poza legalnymi taksówkami, można spotkać samochody oznakowane jako „przewóz osób”, zrzeszone pod szyldami różnorodnych firm oferujących taką usługę za pomocą łączności radiowej, poprzez zorganizowane i wyspecjalizowane centrale telefoniczno-radiowe. Jeżdżą samochody z kogutami "Taxi" z dopiskiem "bagażowe", do Warszawy przyjeżdżają taksówkarze z innych miast i oferują na terenie stolicy usługi transportowe, w sposób naruszający zapisy ustaw. Zdarzają się samochody z kogutami, naklejonymi paskami i syrenkami (będącymi symbolami legalnych taksówek), ale nie posiadające hologramów. Jawną kpiną z prawa, władz, policji i ITD jest pokazanie się kolejnego pomysłu traktującego prawo i zapisy ustaw jak prywatny folwark – to usługa transportowa oferowana, jako przewóz osób w ramach usług ochroniarskich (działanie zainicjowane przez firmę o nazwie EKO). Brak stosownych działań i represji wobec tych osób powoduje anihilację tradycyjnej, zgodnej z polskim prawem warszawskiej taksówki, skazuje na wegetację rodziny przedsiębiorców, którzy z taksówką związali swój los, którzy podejmują działania mające na celu godne bycie wizytówką i dumą miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Alex Ferguson
  • Alex Ferguson
  • 07.04.2012 07:47

Nie przewoźnicy tylko normalni złodzieje, którzy okradają Państwo i klientów:nie mają kas fiskalnych, nie płacą zusu, jeżdżą po "złotych 20" i wmawiają, że są poszkodowani bo nie mogą zdać egzaminu. Bo trudno się nauczyć kilku ulic analfabeci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.