Facebook Google+ Twitter

List otwarty do Rzecznika Praw Obywatelskich

Omówienie treści mojego ,,Listu otwartego do RPO" dotyczącego naruszenia Konstytucji RP w ustawie z dnia 14 czerwca 2007 roku o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

W liście o charakterze skargi obywatelskiej skierowanej do RPO zwróciłem uwagę na: niezgodność art. 4 ust. 4 i 8, art. 82 ust. 1, 2, 3 i 4, art. 83 ust. 1, art. 11 ust. 11, 2, art. 12, art. 26, art. 25 ust 21, art. 48, art. 6 ust. 1 i 2, art. 10 ust 1 oraz art. 12 ustawy z dnia 14.06 2007 r o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw z Konstytucją RP, a w szczególności na:
1. ponoszenie kosztów remontów (szczególnie dociepleń) przez mieszkańców nielicznej grupy budynków, którzy wcześniej ponosili koszty dociepleń pozostałych budynków spółdzielni,
2. ograniczanie udziału w radach nadzorczych do 2 kadencji,
3. likwidacji zebrań przedstawicieli i wprowadzenie obowiązku odbywania nierealnych walnych zgromadzeń,
4. ponoszenia kosztów uzyskiwania tytułu prawnego do gruntu nawet na życzenie jednego mieszkańca danego budynku,
5. wymuszanie ustanawiania odrębnej własności na rzecz najemców budynków przejętych od państwowych zakładów pracy,
6. wprowadzanie ponoszenia kosztów remontów jedynie przez część lokatorów, wobec zaliczenia właścicielom mieszkań przekształconych po 23 kwietnia 2001 roku w mieszkania własnościowe kosztów tych przekształceń, na poczet ich bieżących wpłat na fundusz remontowy,
7. wprowadzenie działania z mocą wsteczną przepisu o zaliczeniu udziału w poprzednich radach nadzorczych,
8. nie zachowanie dostatecznego terminu vacatio legis dla przedmiotowej ustawy opublikowanej w dniu 13 lipca 2007 roku z mocą na dzień 31 lipca 2007 roku, a także szereg innych niezgodności ustawy z Konstytucja RP.

Na życzenie czytelników forum mogę udostępnić pełny tekst ,,Listu otwartego do RPO” po podaniu adresu e-mailowego zainteresowanego czytelnika forum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.