Facebook Google+ Twitter

List otwarty do władz miasta Poznania

Żądam, aby miasto, które rości sobie prawo do opodatkowania deszczówki, wstrzymało opady deszczu na mój dach.

Drodzy włodarze mojego kochanego miasta...

Wymyśliliście kolejny podatek (Naszemiasto.pl), tym razem od deszczówki. Łatwa kasa do budżetu miasta. I to nie mała, bo jak obliczyliście, do miejskiej kasy wpłynie aż 3 mln złotych. Podczas debaty na ten temat podkreślaliście wielokrotnie, że w Poznaniu brakuje wody, a za dużo jest jej w kanalizacji. Ale co ten podatek da? Sprawi, że przestanie padać deszcz, przez co poprawi się stan poznańskiej kanalizacji?

I te Wasze dopłaty... Chwyt czysto marketingowy, na który ja się nie dam nabrać. Ładnie to brzmi - dopłaty. Dopłaty do czegoś, co dopiero powstało. Wygląda to jak tandetna promocja w supermarkecie - "Nowość: i "50 proc. taniej" na jednym plakacie. jak coś jest nowością, to nie może być tańsze. Dlaczego nie uchwaliliście od razu niższych opłat, tylko dodaliście tą "dopłatę"? Wiadomo dlaczego. Przecież plakat z jedną ceną, a plakat z przekreśloną starą ceną 9.99 zł i wpisaną nową 4,99 zł, gorzej wygląda.

I teraz mój osobisty wniosek do rady miasta, pod którym pewnie podpisze się wielu poznaniaków. Jako osoba, która będzie miała płacić za deszczówkę, do której opodatkowania przypisujecie sobie prawo, żądam, aby miasto wstrzymało opady deszczu na mój dach. Nie życzę sobie tego. Gdy nie chcę płacić za wodę - zakręcają mi ją. Gdy nie chcę płacić za prąd, gaz, telefon - także te media zostaną mi odcięte. Na tej podstawie więc żądam, aby nie było żadnych opadów na mój dach, bo nie chcę płacić podatku od deszczówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kolejna bzdura... Zdawało mi się, że ekologia i oszczędność są teraz "na czasie" czyli to co ekologiczne - jest tańsze i lepsze...genialnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dziwny podatek, to jest jakieś niedorzeczne.
A jak nie będzie deszczu to co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.