Facebook Google+ Twitter

List PiS do Tuska ws. egzaminów na aplikacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-26 15:24

Politycy Prawa i Sprawiedliwości skierują do premiera Donalda Tuska list, w którym będą się domagać wyjaśnień w sprawie egzaminu na aplikacje adwokackie, notarialne i radcowskie.

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oczekuje od premiera konkretnych działań, które dałyby drugą szanse tym, którzy nie zdali egzaminu. Podkreślił, że nie ma na myśli powtórki egzaminu, gdyż to oznaczałoby pokrzywdzenie tych, którzy dostali się na aplikacje.

Zbigniew Ziobro nie ma wątpliwości, że tegoroczny egzamin miał na celu zablokować dostęp do zawodu jak największej liczbie osób, a nie weryfikację ich wiedzy. Zdaniem polityka PiS-u, egzaminu nie przebrnąłby ani obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, ani on sam.

Ziobro podważa tłumaczenie Ćwiąkalskiego który twierdzi, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma wpływu na kształt egzaminu na aplikacje. Polityk PiS-u podkreślił, że w czasie, gdy kierował ministerstwem, miał realny wpływ na poziom egzaminu. Zaznaczył, że nie ma na myśli redagowania szczegółowych pytań, ale wymagań, jakie powinni spełnić kandydaci na adwokatów.

Niezależnie od listu, który trafi do Donalda Tuska, Ziobro zapowiedział, że zwróci się do rektorów uczelni prowadzących studia prawnicze, by zajęli stanowisko w tej sprawie. Ma być to odpowiedź na sugestie ministra Ćwiąkalskiego, który przyczyn słabego wyniku egzaminów upatruje w niskim poziomie nauczania na studiach prawniczych. Ziobro podkreślił, że takie wypowiedzi Zbigniewa Ćwiąkalskiego podważają dobre imię absolwentów najlepszych polskich uczelni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.