Facebook Google+ Twitter

List Ruchu Młodych Radom do Prezydenta Radomia!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-26 21:35

Patryk Fajdek, Koordynator OW17 Ruchu Młodych podał dziś treść listu jaki został wczoraj wysłany do Prezydenta miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka. Ruch Młodych Radom zwraca uwagę na to, czego brakuje, oraz wskazuje kierunek naprawy budżetu.

Sz. P. Andrzej Kosztowniak
Prezydent Radomia

Cieszę się, że postanowił Pan porozmawiać z mieszkańcami Radomia na temat budżetu. W związku z tym pragnę przedstawić nasze postulaty, zarówno na wydatki, jak i oszczędności. Zanim jednak przejdę do propozycji pragnę poinformować – dlaczego Ruch Młodych Radom zainteresował się powyższą sprawą. Uważamy bowiem, że w naszym mieście zapomina się o dzieciach i młodzieży. Brakuje dobrze wyposażonych placów zabaw, świetlic osiedlowych oraz skateparków. Stąd apel, w którym pragnę wyjaśnić Panu dokładniej propozycje oraz przedstawić plan działania, tak by budżet Radomia mógł stać się przyjazny dla ludzi młodych.

Pierwszy nasz postulat wiąże się z hasłem – Chcesz oszczędzać? Zacznij od siebie! Panie prezydencie likwidacja dwóch wiceprezydenckich stanowisk w Urzędzie Miejskim może dać oszczędności ponad 500 000 zł rocznie, co już w czasie jednej kadencji pozwoli zostawić w miejskiej kasie około 2 miliony zł. Jest to kwota, której nie trzeba marnotrawić, lecz dobrze zainwestować, np.: w ludzi młodych, którzy są jedyną pewną inwestycją w dzisiejszych czasach. Proponujemy, więc zakupienie do szkół szafek na podręczniki szkolne. Niech dzieciaki nie dźwigają ciężkich tornistrów. Rozumiem, że inwestycja może okazać się sprzeczna z obecnymi działaniami wiceprezydenta Ryszarda Fałka, który w moim odczuciu nieumiejętnymi decyzjami zdegradował radomską oświatę. Niech Pan jednak pomyśli inaczej – tu nie chodzi o jakość nauczania, lecz o zdrowe kręgosłupy następnego pokolenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.