Facebook Google+ Twitter

List Tuska do UE: Reformujmy Europejski Fundusz Stabilizacji Finansowej

Premier Donald Tusk napisał w czwartek list do przywódców eurolandu w sprawie konieczności natychmiastowego wdrożenia postanowień szczytu z 21 lipca, podczas którego decydowano o pomocy dla Grecji.

Prezes Rady Ministrów, Donald Tusk, zaapelował w liście o jak najszybsze wdrożenie postanowień szczytu z 21 lipca, gdyż jak stwierdził, ustabilizują one sytuację na rynkach finansowych.

Na szczycie zdecydowano m.in. o reformie Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej, z którego pomoc otrzymały już Portugalia i Irlandia.

Reforma ma umożliwić EFSF nabywanie obligacji zadłużonych państw, także na rynku wtórnym. Wcześniej uprawnienia takie posiadał jedynie Europejski Bank Centralny.

Jednak, aby reforma weszła w życie, muszą ją zaaprobować parlamenty państw strefy euro. Jak dotąd niechętne temu rozwiązaniu były Niemcy.

Jak nieoficjalnie dowiedział się TVN 24, Francja jest przeciwko udziałowi przedstawicieli polskiej prezydencji w posiedzeniach eurogrupy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.