Facebook Google+ Twitter

Lista lektur minister Hall

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 07:53

"Dziennik" dotarł do nowej listy lektur, którą lada dzień podpisze minister edukacji Katarzyna Hall. Zdaniem gazety uczniów czeka kolejna duża zmiana kanonu - spośród lektur dla gimnazjów i liceów ministerstwo wyodrębniło te, które trzeba przeczytać w całości i znać szczegółowo.

Ministerstwo tłumaczy, że, ze względu na egzaminy, wybiera spośród lektur te najważniejsze, które znać muszą wszyscy uczniowie. Z tych lektur oznaczonych w spisie gwiazdką, uczeń może spodziewać się szczegółowych pytań wprost odnoszących się do treści.

Jak wyjaśnia wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak, znajomość pozostałych lektur będzie potrzebna przy pytaniach przekrojowych, mniej szczegółowych.

Nauczyciele są wobec pomysłów MEN sceptyczni. Uważają, że na liście resortu edukacji jest bardzo dużo lektur, które przeczytać można, ale nie trzeba. Jeśli na maturze pojawi się temat dotyczący lektury fakultatywnej, będzie kłopot - przewidują. Dodatkowo część ekspertów obawia się, że wyodrębnienie podlisty lektur "bardziej" obowiązkowych jest oczywistym sygnałem, że uczniowie mogą czytać jeszcze mniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.