Facebook Google+ Twitter

Lista pięciu najważniejszych innowacji według IBM

Wykorzystanie chodzenia do ładowania smartfona, sterowanie urządzeniami za pomocą myśli czy internet dla analfabetów - to tylko kilka z pięciu innowacji przedstawionych przez IBM, a które mają zmienić nasze życie.

Na konferencji Forum IT firma IBM przedstawiła doroczną listę "IBM Next Five in Five", czyli pięciu najważniejszych innowacji, które w ciągu najbliższych 5 lat
zmienią sposób życia. Według Anny Sieńko, dyrektor generalnej IBM Polska i Kraje Bałtyckie, "doroczna lista pięciu innowacji IBM wskazuje na metody tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz tłumaczy w jaki sposób technologia może zmienić społeczność i biznes w przyszłości".

Oto lista 5 najważniejszych innowacji na najbliższe 5 lat:

Wydajne magazynowanie energii odnawialnej przez wykorzystanie energii, którą wytwarza człowiek, np. podczas chodzenia czy jazdy rowerem na energię elektryczną dzięki indukcji elektromagnetycznej.

Biometryczna identyfikacja - co oznacza, że nie trzeba będzie pamiętać żadnych haseł przy logowaniach do poczty elektronicznej czy w bankomacie. W przyszłości wystarczy ,,wypowiedzenie swojego imienia lub przystawienie oka do maleńkiego czytnika".

Sterowanie urządzeniami za pomocą myśli - dzięki specjalnemu hełmofonowi, który przekaże treść naszego maila komputerowi.

Koniec cyfrowego wykluczenia - czyli propozycja dla osób, które nie potrafią pisać ani czytać. W Indiach, wśród biednej wiejskiej ludności przeprowadzony jest już projekt, który pozwoli korzystać z informacji nagranych na telefon. Dzięki temu analfabeci będą mogli sprawdzić prognozę pogody, jak również dowiedzieć się kiedy odwiedzi ich lekarz.

Poczta bez spamu - spersonalizowanie reklam spowoduje zmniejszenie spamu. Filtry będą analizować nasze wyszukiwania i na tej podstawie dobierać reklamy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.