Facebook Google+ Twitter

Listkiewicz odpowiada PiS: nie pomogę wprowadzić kuratora do PZPN

Michał Listkiewicz odpowiedział na pomysł PiS dotyczący uzdrowienia sytuacji w polskiej piłce nożnej. Nie jest to jednak odpowiedź, jakiej spodziewali się politycy ugrupowania. Listkiewicz stwierdził, że za rządów PiS przeżył najgorsze chwile w życiu. Odmówił również współpracy przy wprowadzeniu do PZPN kuratora.

Sonda

Co sądzisz o pomyśle PiS na uzdrowienie polskiej piłki?

 / Fot. Roger Gorączniak/Creative Commons Attribution 3.0 Unported license."Jestem zdziwiony. Kiedy Jarosław Kaczyński był premierem rządu minister sportu Tomasz Lipiec prowadził ostrą krucjatę przeciwko mnie i PZPN-owi. Byłem flekowany z każdej strony. Przeżyłem wtedy najgorsze chwile w życiu." - czytamy wypowiedź Listkiewicza w serwisie Sport.pl.

Przypomnijmy, że pomysł PiS zakładał zmiany w ustawie umożliwiające Sejmowi wprowadzenie kuratora do PZPN. Listkiewicz i Boniek mieliby prowadzić negocjacje z UEFA, by nasze drużyny nie zostały zawieszone w rozgrywkach międzynarodowych.

PiS wskazał Bońka i Listkiewicza ze względu na ich dobre kontakty z UEFA i Michelem Platinim.

Czytaj także: PiS chce uzdrowić polską piłkę. Pomoże Boniek i Listkiewicz?


Były szef PZPN wraca do sytuacji, gdy ministrem sportu był Tomasz Lipiec i opisuje przyjazd Platiniego do Polski. "Zostałem upokorzony, kiedy na spotkanie z premierem przyjechał przewodniczący UEFA Michel Platini. Nie wpuszczono mnie do gabinetu premiera, zostawiono za drzwiami." - mówi. Twierdzi też, że nie ma zamiaru pomagać we wprowadzeniu kuratora do PZPN, bo sprzeniewierzyłby się zasadom FIFA i UEFA, które "zakazują jakiejkolwiek ingerencji politycznej w działalność związku piłkarskiego".


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 21.06.2012 10:10

@ puchacz - to nie piłkarze są winni - piłkarzy mamy niezłych ,tylko hołota rządzi w PZPN no i matolstwo mamy w rządzie, które wspiera PZPN i trzyma się koryta bo tam są wielkie pieniądze!

Dopóki Matoły i fryzjerzy będą rządzić sukcesów nie będzie --- i nawet durna propaganda rządu w tym nie pomoże!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 21.06.2012 07:59

co sie tak czepiaja PZPN??jak to zawalili piłkarze swym nieudacznictwem.... kuratora owszem ale do telewizji gdzie szasta sie pieniędzmi na prawo i lewo .. tam to KONIEZCNIE!!!! i nie tylko tam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.06.2012 13:59

tu PiS jest jak kwiatek do kozucha, jak zwykle miernoty chcą coś ugrać...

jednak wkurzenie jest ogólnie niezłe :

piłkarze mają dostać premię, nawet jak nie wyjdą z grupy, nie dziwne, że motywacja spadła :)

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/boniek-wsciekly-to-wszystko-chore-zenada,1,5165841,artykul.html#.T-Frp0dZmW8.facebook

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 20.06.2012 13:48

Cały PZPN do wymiany , ale nie pod dyktat polityków .
Pan Kaczyński wyskoczył jak Filip z konopi przed zakończeniem EURO . a co ? niech świat widzi nasze polskie piekiełko . Jeszcze by mu ktoś ukradł tego " nevsa ".
Myślę ,że władze światowej i europejskiej piłki mają dość wtrącania p Kaczyńskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciul
  • ciul
  • 20.06.2012 12:07

wszystkich wyprac na zbity leb.kaczynskiego tuska ziobro mikke milera rydzyka.tylko sprzataczke oszczedzic bo to moja ciocia

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak jest niestety
  • tak jest niestety
  • 20.06.2012 11:13

Przeżarty korupcją rząd, przeżarty PZPN - jak widać tylko radykalne zmiany ,dają szanse że w naszej chorej piłce mogą zajść zmiany na lepsze. Postkomunistyczni działacze nie są zainteresowani rozwojem piłki - oni zainteresowani są utrzymaniem ciepłych posad w PZPN ,gdzie mają sowite wynagrodzenia. To są nieudacznicy z tamtej epoki, powiązani układami bronią swych stanowisk jak niepodległości!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 20.06.2012 11:05

Do wymiany jest nie tylko PZPN ,do wymiany jest również obłąkany tępy rząd, który wbrew pozorom ma wiele wspólnego z piłką.

Wymiana i rządu i PZPN ,stwarza realne podstawy do zmian na lepsze. Z obecną hołotą ,skorumpowaną i antypolską nie stworzymy podstaw dla lepszej demokratycznej Polski. To dziadostwo musi przejść do historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz76
  • janusz76
  • 20.06.2012 10:11

Wincenty, Maria, levy - może przedstawicie się z imienia i nazwiska, zanim zaczniecie kogoś obrażać? Jedyny rzeczowy komentarz, to pani Katarzyna tylko przedstawiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.06.2012 08:47

Prezes naprawdę uwierzył w hasło '' Jarek Polskę zbaw !'' haha

za mało leków prezesie za mało ! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
  • Maria
  • 20.06.2012 08:35

Katarzyna Gabriela Pankowska, masz rację ale co do tej oszukanej partii jaka jest PiS

"Kurator niczego nie rozwiąze. Trzeba struktury budować od nowa i jak juz ktos wczesniej powiedzial, zwolnic wszystkich od prezesa po sprzataczkę. "Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego postawić przed Trybunał Stanu a wszystkich co popierają(Jarosława Kaczyńskiego i ta sektę )wpierw przebadać czy nie są psychicznie chorzy .Jeśli są chorzy to leczyć a jak zdrowi to zwolnić i dąć im na drogę wilczy bilet aby już nikomu nie szkodzili.