Facebook Google+ Twitter

Listkiewicz: "Pili zdrowie za dymisję prezesa". Lato odchodzi z PZPN?

"W Kijowie pojawiła się plotka, że Grzegorz Lato składa dymisję" - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Michał Listkiewicz. Były szef PZPN ocenił prezesurę Grzegorza Laty oraz wypowiedział się na temat zmian w związku.

Sonda

Kto powinien zastąpić Grzegorza Latę na stanowisku prezesa PZPN?

 / Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse"W każdej prezesurze można znaleźć mocne i słabe punkty" - zaczął rozmowę o Grzegorzu Lacie były prezes PZPN. Opowiedział, że Lato jest odporny na ciosy i nie zważa zbytnio na to, co mówią kibice i media. Z drugiej strony jednak działa na szkodę związku, który "nie jest po to, aby przetrwać", ale by służyć m.in. piłkarzom i kibicom.

Listkiewicz dodał również, że Lato miał za dużo wpadek, aby dalej rządzić. Szansą obecnego szefa związku może być jednak Euro 2012, które - jeśli odniesie sukces - może zapewnić Lacie reelekcję. W kuluarach grudniowego losowania grup ME w Kijowie jeden z bliskich współpracowników Laty puścił jednak plotkę, że prezes składa dymisję - zdradza Listkiewicz.

Kto powinien zostać szefem związku?


"Dla mnie kandydatem numer jeden na prezesa jest Jan Krzysztof Bielecki" - rekomenduje Listkiewicz. Jednocześnie były prezes PZPN apeluje, aby szefem związku została osoba "z innej bajki", która emocjonuje się piłką nożną i kocha ją. Kolejnymi osobami wymienianymi przez Listkiewicza są: Jerzy Dudek, Marek Koźmiński oraz Zbigniew Boniek.

Komentarza odnośnie tego, co dobrego przez trzy lata pełnienia funkcji szefa PZPN zrobił Grzegorz Lato, Listkiewicz nie udzielił. Dodał jednak, że chciałby wrócić do związku, ale już nie jako prezes. Najchętniej zająłby stanowisko wiceprezesa lub koordynatora ds. zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.