Facebook Google+ Twitter

Listkiewicz: UEFA jest zadowolona z przygotowań do Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-27 16:56

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz zapewnił, że Europejska Unia Piłkarska (UEFA) jest zadowolona z przygotowań Polski i Ukrainy do organizacji finałów Euro w 2012 roku. Według Listkiewicza, UEFA jest przekonana, że oba kraje dobrze zorganizują turniej.

Szef PZPN uczestniczył w Wiedniu w posiedzeniu Komitetu Sterującego UEFA - ciała odpowiedzialnego za nadzorowanie przygotowań do mistrzostw. Michał Listkiewicz nie krył radości z oceny, jaką wyrazili przedstawiciele piłkarskiej organizacji wobec działań organizatorów Euro 2012.

Zdaniem Michała Listkiewicza w ostatnich miesiącach odnotowano poprawę w przygotowaniach, choć wciąż istnieją zagrożenia. Wśród nich wymienił problemy z przepustowością polskich lotnisk.

Prezes PZPN nie krył, że z największym kłopotem zmagają się obecnie Ukraińcy. Chodzi o stadion w Kijowie, z modernizacją którego były problemy. Władze Ukrainy zapewniają jednak, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni ta sprawa będzie zamknięta. Dodatkowo na obrzeżach Kijowa może powstać drugi stadion.

Drugiego lipca do Polski przyjedzie prezes UEFA. Michel Platini spotka się wówczas z prezydentem Lechem Kaczyńskim, premierem Donaldem Tuskiem, ministrami i osobami odpowiedzialnymi za organizację Euro 2012 w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I dobrze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.