Facebook Google+ Twitter

Listonoszowi znudziło się roznoszenie poczty

Mieszkańcy wrocławskiej dzielnicy Psie Pole zamiast w skrzynce odnaleźli swoje listy... w czarnych workach nad Odrą. Dziś zatrzymano leniwego listonosza, grożą mu nawet dwa lata więzienia.

Wrocławianie swoje listy znaleźli nad Odrą. / Fot. Materiały policji- W piątek wrocławska policja zatrzymała 18-letniego mężczyznę, podejrzanego o niedostarczenie przesyłek pocztowych do ich adresatów - donosi kom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jak czytamy w komunikacie, listonoszowi grozi za to nawet dwa lata więzienia. Chłopak powiedział policjantom, że znudziło mu się roznoszenie listów. Na poczcie pracował od 1 lipca tego roku.

W środę jeden z mieszkańców dzielnicy Psie Pole poinformował policję o nietypowym odkryciu. Znalezione nad Odrą trzy czarne, foliowe worki na śmieci zawierały listy, rachunki, awiza i kartki pocztowe. Policjanci zabezpieczyli blisko 1,2 tys. przesyłek. Część z nich była spalona lub zniszczona. Jak się okazało nadawcami listów były wrocławskie firmy oraz mieszkańcy miasta.

- Obecnie ustalamy ile jeszcze listów mogło nie trafić do swoich adresatów - mówi dla Wiadomosci24.pl, mł. asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Bardzo możliwe, że nieuczciwy listonosz wyrzucił większą liczbę paczek, niż znaleźliśmy - dodaje Petrykowski.

Jak zapewnia Michał Dziewulski, z biura prasowego Poczty Polskiej, nadawcy mogą liczyć na odszkodowania za utracone lub uszkodzone przesyłki. - Aby otrzymać odszkodowanie muszą złożyć reklamację - wyjaśnia Dziewulski i przyznaje, że nadawcy kartek pocztowych nie mają szans na jakiekolwiek rekompensaty. - Każdy poszkodowany klient musi udowodnić fakt wysłania przesyłki, a listy wrzucone do skrzynki nie są rejestrowane - tłumaczy. Wysokość odszkodowań za niewłaściwie wykonaną usługę pocztową jest określona przepisami i zwykle nie przekracza 500 proc. dopłaty. Na przykład za list polecony rekompensata wyniesie około 60 złotych.

- Jeśli ktoś z Państwa spodziewa się rachunku, a jeszcze go nie otrzymał, powinien skontaktować się z firmą, która taki list nadała - sugeruje Dziewulski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

no to ładnie, może to echo strajku Poczty Polskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu listonoszom zwykle nie chce się nawet sprawdzać, czy osoba zainteresowana jest w domu - zamiast zostawić przesyłkę od razu wrzucają awizo do skrzynki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, plus za poruszenie tematu :) Firmy kurierskie też potrafią wyrzucać przesyłki, wiem to niestety z autopsji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za artykuł, to jest dobre-znudziła mi się robota, dziękuję nie robię:) To cyrk!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomek, to jest świetny temat na artykuł !!!
Dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś?
Wystarczy opisać Twoje doświadczenia, Twoich sąsiadów, zdobyć oficjalną wypowiedź kierownika tej konkretnej poczty i ewentualnie jeszcze rzecznika prasowego.
Chętnie pomogę.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie listonosz gubi notorycznie przesyłki...mimo skarg ludzi - setek ludzi!!! pracuje nadal. Ostatnio doręczono mi przesyłkę całkowicie rozdartą...zawartość można było sobie swobodnie wyjąć i włożyć do środka...po mojej interwencji naczelnik na poczcie stwierdził....że błąd polega na tym, że przesyłki nie oznaczyli jako uszkodzonej...Często nawet przesyłki polecone przychodzą otwarte, poszarpane...ech..szkoda gadać..żenada i tyle..
To jedyna firma, z usług której staram się korzystać najrzadziej...tylko w wyjątkowych przypadkach. W konfrontacji z firmami kurierskimi Poczta Polska wypada blado!

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa informacja.
Gratuluję pierwszego minusa ;)
Niestety, Twój minus jest chyba "lekką" pomyłką. Ja przynajmniej swoje trzy dostałem za podglądy :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

jest :) dzięki za pierwszy minus

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak mu sie praca niepodobala to mogl sie zwolnic bo dlugo nie pracowal

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak mu sie praca niepodobala to mogl sie zwolnic

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.