Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9243 miejsce

Listopad i grudzień w klubie Stodoła. Na scenie zobaczymy m.in. Dżem, T.Love, Kayah i Luxtorpedę

Dobra muzyka i świetny klimat tego można spodziewać się na zaplanowanych w listopadzie i grudniu koncertach, których jak co roku w klubie Stodoła nie brakuje. Zakopower, Kayah czy Luxtorpeda to tylko nieliczni!

 / Fot. Materiały prasowe20.11.2015
ZAKOPOWER

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. W Stodole zaprezentuje materiał z najnowszego albumu.
BILETY: 47 zł (stojące)/67 zł (balkon)

21.11.2015
GRAMY DLA MARKA – koncert charytatywny

Marek Karewicz to jeden z najbardziej znanych w Europie fotografików muzycznych i jedna z najbarwniejszych postaci polskiej estrady. Sam o sobie mówi, że z wielkich świata jazzu nie udało mu się sfotografować jedynie Louisa Armstronga, ale za to pił wódkę z Rolling Stonesami. W jego archiwum ukryta jest prawie cała historia polskiego jazzu i big-beatu oraz panteon największych gwiazd światowej muzyki jazzowej. Jest też autorem ponad tysiąca okładek płytowych, z których „Blues Breakout” uważany jest za najlepszą w historii.
Marek Karewicz przed kilkoma laty doznał ciężkiego udaru, który uniemożliwił mu dalsze wykonywanie zawodu. Utrzymuje się z niewielkiej emerytury, a jego pogarszający się stan zdrowia wymaga coraz większych nakładów na rehabilitację, stąd ta akcja.
BILETY: 100 zł (siedzące)

 / Fot. Materiały prasowe26.11.2015
BOKKA

BOKKA był bez wątpienia najbardziej niezwykłym projektem roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Grupa od początku działa incognito. Łączą ambitny pop z elektroniką. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Krótko po premierze albumu „Don’t Kiss And Tell” wystąpią na scenie Stodoły.
BILETY: 40 zł (stojące)/60 zł (balkon)

 / Fot. Materiały prasowe27.11.2015
LUXTORPEDA

Debiutancki album LUXTORPEDA miał swoją premierę w maju 2011 roku. Połączenie garażowo-punkowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei sprawiło, że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Druga płyta pt. Robaki trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko, jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Na koncercie będzie Można usłyszeć premierowy materiał z kolejnego albumu.
BILETY: 47 pln (stojące), 67 pln (balkony)

 / Fot. Materiały prasowe28.11.2015
T.LOVE (gościnnie: Edyta Bartosiewicz, Wojciech Waglewski)

T.Love to ikona polskiego rock & rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel, która gra na rodzimej scenie od ponad 30 lat. Frontman zespołu, Zygmunt "Muniek" Staszczyk, swoją pozytywną energią i charyzmą zaraża wszystkich fanów, którzy tłumnie zjawiają się na każdym z koncertów.
BILETY: 62pln (miejsca stojące), 110pln (balkon)

 / Fot. Materiały prasowe29.11.2015
LEMON

LemON w ciągu ostatnich trzech lat odniósł niekwestionowany sukces, grając niekomercyjną i wymagającą muzykę. W 2012 roku zespół dzięki własnym kompozycjom w języku łemkowskim wygrał program Must Be The Music, a następnie szturmem zdobył polski rynek muzyczny. LemON umieścił aż siedem utworów na szczytach list przebojów.
BILETY: WYPRZEDANE

 / Fot. Materiały prasowe30.11.2015
IAMX

“IAMX jest w zasadzie moją publiczną terapią” – tak o swoim projekcie mówi Chris Corner. Metanoia, szósty studyjny album Chrisa Cornera jako IAMX, to kamień milowy dla tego różnorodnego angielskiego kompozytora, producenta, multiinstrumentalisty, wokalisty i artysty wideo. Podczas kilku lat kariery scenicznej IAMX ewoluował z enigmatycznych projektów studyjnych do ekscentrycznych występów na żywo, w które włącza dodatkowych muzyków i wszelkie rodzaju kostiumy czy też efekty wizualne.
BILETY: 89 pln - 119 pln

 / Fot. Materiały prasowe3.12.2015
NATALIA PRZYBYSZ

Latem 2012 roku, już jako Natalia Natu Przybysz, stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Przedsięwzięcie zdobyło wielkie uznanie i zostało niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej. W 2015 r. artystka otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za płytę Prąd i utwór roku – Miód oraz została nominowana do nagrody TVP Kultura – Gwarancje Kultury.
BILETY: 49 pln (stojące), 69 pln (balkon)

 / Fot. Materiały prasowe4.12.2015
KAYAH

W tym roku mija 20 lat od wydania pierwszej autorskiej płyty Kamień, która swoją premierę miała w listopadzie 1995 roku. Teraz nadszedł czas na zmierzenie się z przeszłością, ponowne zinterpretowanie utworów napisanych przez Artystkę na początku kariery i odświeżenie brzmień, które spowodowały, że Kayah stała się rozpoznawalną Artystką i pozyskała rzeszę wiernych fanów.
BILETY: WYPRZEDANE

 / Fot. Materiały prasowe6.12.2015
INDIOS BRAVOS - koncert pożegnalny

To będzie wyjątkowo ważna noc dla wszystkich fanów grupy Indios Bravos. Założona prawie 18 lat temu formacja grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa, po osiągnięciu wieku pełnej dojrzałości żegna się ze sceną muzyczną. Najbardziej znaną postacią w Indios Bravos jest Piotr Banach, ex-gitarzysta zespołu Hey, który wraz z kolegami z zespołu i z pomocą Kuby Wojewódzkiego wydał swój pierwszy album w 1999 roku. Od tego czasu Indios Bravos podtrzymywało wysoką pozycję na rynku wykonawców reggae, m.in. dzięki kolejnym czterem albumom studyjnym. Jedno jest pewne - na rynku blues rockowym to zejście ze sceny będzie dużą zmianą, więc warto ten ostatni raz spotkać się z Indios Bravos, które z pewnością zabierze nas 6 grudnia w podróż po najbardziej znaczących momentach swojej historii.
BILETY: Do 05.12.2015 – 45 pln (stojące), 65 pln (balkony)
W dniu koncertu – 52 pln (stojące), 72 pln (balkony)

 / Fot. Materiały prasowe5.12.2015
KABANOS

Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi”, aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa.
BILETY: Przedsprzedaż - 44 PLN (stojące)/66 PLN (balkon)
W dniu koncertu – 55 PLN (stojące)/77 PLN (balkon)

 / Fot. Materiały prasowe10.12.2015
XXANAXX

W pigułce XXANAXX to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich scieżki skrzyżowały się w 2012 skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.
Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka EP’ka zespołu, z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under.
BILETY: Do 18 listopada - 37 PLN (stojące), 57 PLN (balkony)
Od 19 listopada - 44 PLN (stojące), 64 PLN (balkony)

 / Fot. Materiały prasowe11/12.12.2015
DŻEM

Są takie zespoły, które wrosły w klimat Stodoły, stając się nieodłączną jego częścią. Odwiedzają nas regularnie, za każdym razem gromadząc pełną salę swoich wiernych fanów. Jednym z takich zespołów jest zdecydowanie Dżem. Wkrótce znów zawita do klubu Stodoła, by zaprezentować swoje kultowe hity.Mimo swych burzliwych dziejów, Dżem istnieje już od kilkudziesięciu lat. Choć muzyczna Polska poznała Dżem na początku lat 80. i właśnie na ogół wtedy biorą swój początek jego biografie, tak naprawdę korzenie grupy sięgają dużo, dużo głębiej.
BILETY: Do 19 listopada - 45 PLN (stojące), 65 PLN (balkony)
Od 20 listopada - 52 PLN (stojące), 72 PLN (balkony)


 / Fot. Materiały prasowe13.12.2015
MOYA BRENNAN (głos CLANNAD)

Od początku lat 90. Moya Brennan prowadzi również karierę solową, dotychczas nagrała dziesięć autorskich albumów. Podczas grudniowego koncertu w Stodole przedstawi świąteczny program Irish Christmas. Usłyszymy na nim zarówno pieśni irlandzkie (m.in. z nagranej przez nią w 2006 r. płyty An Irish Christmas) i międzynarodowe kolędy. Nie zabraknie również największych przebojów Clannad, np. utworów Lady Marion, Herne i Ancient Forest, pochodzących z krążka Legend, zawierającego ścieżkę dźwiękową serialu Robin z Sherwood.
BILETY: KAT I: 119 pln / w dniu koncertu 129 pln
KAT II: 99 pln / w dniu koncertu 109 pln

 / Fot. Materiały prasowe15.12.2015
OCN (Open Stage)

Choć istnieją od 2001 roku, pod nazwą OCN (wcześniej Ocean) znani są od roku 2012. Dwa lata później wydali pierwszy album pod nowym szyldem. Waterfall został wyprodukowany przez Vance’a Powella, który wcześniej współpracował m.in. z The White Stripes czy Kings of Leon. Ten rok to czas premiery nowej płyty OCN. Demon i karzeł, to jak mówi jej lider, Maciek Wasio, najbardziej intymna płyta, przy której pracował. Powstała z olbrzymiej potrzeby rozliczenia się z lękami, słabościami i - jak sugeruje tytuł - demonami drzemiącymi głęboko w środku - dodaje. Wydanie albumu promuje 18 koncertów w kraju. Zwieńczeniem trasy będzie występ na Open Stage w warszawskiej Stodole 15 grudnia.
BILETY: Przedsprzedaż 25 pln
W dniu koncertu 35 pln

 / Fot. Materiały prasowe17.12.2015
BEDNAREK (koncert przeniesiony z 8 listopada)

W 2012 roku Kamil Bednarek po zawieszeniu działalności macierzystej formacji założył nowy projekt. W roku 2015 BEDNAREK wydał drugi album „Oddycham”, która częściowo została wyprodukowana na Jamajce. Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.
BILETY: 47 pln (stojące) oraz 67 pln (balkon)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.