Facebook Google+ Twitter

Listopad w klubie Free Blues Club

5 marca, o godzinie 21, w szczecińskim klubie Free Blues Club zagra jeden z ciekawszych debiutów ubiegłego roku - Listopad. -Przekażemy wam niezapomnianą dawke emocji- zapewniają członkowie zespołu.

 / Fot. Materiały promocyjne zespołuZespół Listopad powstał w 2007 roku w Szczecinie. Po kilku miesiącach kompletowania, skład grupy ustabilizował się i obecnie jest ona tworzona przez czterech artystów: Marka Środzińskiego, Michała Węglickiego, Marcina Prążyńskiego i Przemysława Bąka.

Muzyka zespołu jest połączeniem wizji artystycznych Michała Węglickiego i Marka Środzińskiego, którzy zajmują się kompozycją utworów, oraz aranżacjami. Klasyczno-rockowe brzmienia rodem ze Stanów Zjednoczonych przyprawione słowiańskim temperamentem i tekstami w języku polskim tworzą solidną całość.

Z Markiem Środzińskim rozmawia Łukasz Cygan:
Wasza muzyka jest całkowitym przeciwieństwem listopada, który jest miesiącem dosyć depresyjnym. Skąd więc taka nazwa?
- Powiedziałbym raczej, że listopad jest miesiącem refleksyjnym, nie depresyjnym. Sama aura tego miesiąca wpływa na przemyślenia, to samo staramy się wywołać naszymi tekstami - spojrzenie na świat z innej perspektywy niż na co dzień.

Tej smutniejszej?
- Zostańmy jednak przy refleksyjnej.

Waszą najmocniejsza stroną są chyba teksty. Czerpiecie inspiracje z życia?
- Na początku powstaje muzyka, następnie do utworów dopasowujemy napisane teksty, łączymy dwie warstwy w, mamy nadzieję, spójną całość. Teksty w naszym wypadku najczęściej wypływają z nastroju danego kawałka. Powstanie dobrego utworu polega na zręcznym połączeniu warstwy muzycznej i lirycznej, nie ma tu miejsca na kompromisy, wszystko musi iść w zgranej parze.
Przeczytaj pełen wywiad z zespołem Listopad

Oficjalna strona zespołu


Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
70-110 Szczecin
91 485 31 61

Wiadomości24.pl są patronem medialnym koncertu szczecińskiej grupy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.