Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27954 miejsce

Listopadowe święta

Listopad rozpoczyna się dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Niestety nie wszyscy potrafią uszanować charakter tych świąt.

Od kilku lat odwiedzam warszawskie cmentarze. I te słynne i te mniej znane.

Muszę przyznać, że bardzo drażni mnie handel w okolicach cmentarzy. Oczywiście nie chodzi o sprzedaż zniczy i ozdób na groby. Ta - wiadomo - często jest ratunkiem dla zapominalskich. Pomocą dla tych, którzy już nie mogą nosić zbyt dużo. I wszystko byłoby w porządku, ale...

No właśnie, gdyby nie to "ale". Mianowicie chodzi o sprzedaż innych produktów w obrębie nekropolii. Cóż może i można patrzeć na to obojętnie, ale ja nie potrafię. Pańska skórka, obwarzanki - to nie jest potrzebne w tym miejscu. Uszanujmy miejsce, gdzie pochowano naszych bliskich. Pozwólmy innym cieszyć się spotkaniem z tymi, których już nie ma.

Do tego należy dodać żebractwo. To nie jest miejsce na tego typu zachowanie. Zdarzyło mi się nawet słyszeć na cmentarzu muzykę i to bynajmniej nie licującą z miejscem pochówku. Zaobserwowałam to zarówno na Bródnie jak i na cmentarzu Wawrzyszew. I nie był to pierwszy taki przypadek.

Rozumiem, że każdy chciałby zarobić, ale są pewne granice, i nie należy ich przekraczać. Powoduje to bowiem uczucie niesmaku i wstydu, że nawet w takim miejscu nie potrafimy się godnie zachować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.