Facebook Google+ Twitter

Listopadowy niezbędnik kulturalnego krakowianina

W grodzie Kraka zawsze tyle się dzieje, że miłośnikowi kultury trudno się obyć bez przewodnika. Oto kilka podpowiedzi, dokąd się wybrać w listopadowe dni.

Rynek Główny - serce Krakowa http://commons.wikimedia.org/wiki/File:009Krak%C3%B3wRynek.jpg / Fot. Rj1979 Od 5 do 8 listopada potrwają 13. Targi Książki w Krakowie, na które złożą się prezentacje oferty wydawniczej, spotkania, prelekcje, pokazy, konkursy i wystawy. Będą się odbywać nie tylko w Hali Targów przy ul. Centralnej 41A, ale m.in. w Cafe Camelot, Cafe Szafe, Klubie Pod Jaszczurami, Centrum Kultury Żydowskiej, Kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i Filharmonii im. K. Szymanowskiego. Szczegóły znajdziemy tutaj: Targi Książki

Warto zapamiętać, że na stoisku P1 spotkamy pracowników Teatru im. Słowackiego, którzy przedstawią teatralne książki, katalogi i materiały promocyjne oraz opowiedzą o aktualnym repertuarze. Na szczególne polecenie zasługuje w nim spektakl "WYOBRAŹCIE SOBIE... William Szekspir" - reżyserowana przez Jerzego Klesyka interpretacja najpiękniejszych fragmentów arcydzieł Szekspira w wykonaniu Andrzeja Seweryna, z udziałem Marty Waldery. W listopadzie zobaczymy też "Draculę" Brama Stokera - historię wampira z Transylwanii w reżyserii wybitnego twórcy młodego pokolenia, ucznia Erwina Axera i Macieja Englerta, Artura Tyszkiewicza. Teatr Słowackiego

Miłośnikom komedii proponuję obejrzenie trzech gościnnych przedstawień w Teatrze "Bagatela". Będą to kolejno: 9.11 - "Dziwna para" Neila Simona (tytułowych bohaterów zagrają Cezary Żak i Artur Barciś), 16.11 - "Wakacjuszka" na podstawie bestsellera Zofii Mierzyńskiej z udziałem Emilii Krakowskiej, 23.11 - komedia kryminalna "39 kroków" Johna Buchana i Alfreda Hitchocka (wystąpią Magdalena Wójcik, Piotr Cyrwus, Jan Jankowski i Robert Rozmus). Teatr "Bagatela"

8.11.2009 r. o godz. 20.00 w Kijów.Centrum (al. Krasińskiego 34) wystąpi Chris Botti, amerykański trębacz smooth jazzowy. Botti współpracował z Arethą Franklin, Betty Midler, Bobem Dylanem i Paulem Simonem, Stingiem oraz The Brecker Brothers. Do swoich mistrzów zalicza Milesa Davisa i Tomasza Stańkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dorzucę do zapalonych wcześniej gwiazdek - wiosną się wybiorę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, a gdzie w tym kalendarium nasze krakowskie spotkanie DO? Będzie Jacek, będzie kulturalnie ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawie się zapowiada ...wiec warto się wybrać na te Targi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.