Facebook Google+ Twitter

Literackie jubileusze w Elblągu

Drugi Festiwal Literatury Wielorzecze w Elblągu uświetnią dwa jakże znaczące jubileusze. Piętnastolecie Elbląskiej Sceny Literackiej oraz pięciolecie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego.

 / Fot. Marcin KopczyńskiJuż za chwilę wielkie wydarzenie literackie. Spotkamy się 5 grudnia na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, będzie kolorowo, muzycznie i przede wszystkim poetycko!

Nieuchronnie zbliża się zima i koniec roku, i święta itd. Ale przecież nie samymi obowiązkami człowiek żyje. Dla nas grudzień to dwa bardzo ważne jubileusze - piętnastolecie Elbląskiej Sceny Literackiej oraz pięciolecie Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Podwójne bardzo literackie urodziny.
Postanowiliśmy więc zaprosić wszystkich Państwa na literacką ucztę z wyjątkowymi twórcami z całej Polski. Mamy nadzieję, że popołudnie i wieczór 5 grudnia minie intensywnie i twórczo w klimacie poezji współczesnej, doskonałej muzyki i nastrojów wielobarwnych na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

O godzinie 16.00 rozpoczniemy oficjalnym otwarciem jubileuszowej Elbląskiej Sceny Literackiej oraz prezentacją członków Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego - poetów znanych i cenionych, którzy na tę okazję przygotowują być może inne swoje oblicza. Spotkanie reżyseruje i poprowadzi Anna Peplińska.

O 17.30 w świat piosenki poetyckiej przeniesie nas Jarosław Chojnacki. To twórca, którego w Elblągu nie trzeba przedstawiać, to jeden z najbardziej znanych wykonawców piosenki literackiej do tekstów wartościowych i magicznych. Ten głos także jest magiczny.

O 18.45 zapraszamy na prezentację Grupy Literycznej "Na Krechę". Choć korzenie grupa ma w Poznaniu, to zrzesza poetów z całej Polski. Do Elbląga przyjadą Mariusz Jagiełło (Warszawa), Ewa Poniznik (Sępólno Krajeńskie/Gdańsk), Wioleta Rosłoniec (Wyszków), Agnieszka Marek (Bielsko-Biała). To przekrój tego, co we współczesnej poezji cenne, różnorodne i ważne. Spotkanie poprowadzą Łucja Dudzińska oraz Tomasz Walczak.

O 20.00 zapraszamy wszystkich ludzi pióra (a tych w Elblągu i okolicach nie brakuje) na Turniej Jednego Wiersza. Warunkiem udziału jest osobiste przeczytanie własnego tekstu. Organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe oraz nagrody specjalne - Dyrektora Departamenty Kultury, Sportu i Turystyki, Dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Dyrektora Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Szczegółowy Regulamin dostępny jest na stronie wydarzenia.

O 20.30 przywitamy kolejnych gości. W ARTloży zasiądą Łucja Dudzińska z promocją najnowszego tomiku poetyckiego "MeMbrana.Cyrkulacje", Piotr Wiktor Lorkowski poczyta Rilkego w dzień po urodzinach, a Marek Czuku zapowie tom "Igły i szpilki". Spotkanie poprowadzi Tomasz Walczak.

Około 21.30 zapraszamy do Restauracji Przy Bramie na poetyckie jam session przy akompaniamencie Szymona Zuehlke, Piotra Mazurowskiego oraz Krzysztofa Narodowskiego.

Będzie więc czas na słuchanie, czytanie, być może pisanie, a na pewno na wielkie i wartościowe wzruszenia. W foyer Małej Sceny rozstawiona będzie "WierszYstawka" a na stoliku książki prezentujących się autorów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dobrej literatury i tych, którzy chcą wartościowo spędzić piątkowe popołudnie na jubileuszową Elbląską Scenę Literacką 5 grudnia od godziny 16.00 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie w godzinach 8-16 pod numerem 55/641-97-00 wew. 284. Zachęcamy do rezerwowania i odbioru zaproszeń oraz do licznego uczestnictwa w naszym spotkaniu.


Projekt "Elbląska Scena Literacka. Sezon 15" jest realizowany i współfinansowany w ramach zadania Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Elbląg „Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego” przez Stowarzyszenie "Alternatywni" w porozumieniu z Teatrem im. Aleksandra Sewruka z Elblągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak to miło "swojaków" doświadczyć. Może uda nam się wreszcie rozpocząć współpracę i od razu przyznaję to moja wina, ale książek dla Pani mam odłożonych chyba z 6 :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za interesującą zapowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.