Facebook Google+ Twitter

Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości

„Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości” Grzegorza Tokarczyka to zbiór poezji o zabarwieniu filozoficznego spojrzenia na rzeczywistość

Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości / Fot. Okładka„Literackie komunikaty o trwaniu rzeczywistości” Grzegorza Tokarczyka to zbiór poezji o zabarwieniu filozoficznego spojrzenia na rzeczywistość, która zrodziła się z wnikliwej obserwacji najbliższego otoczenia. Autor w swoich poetyckich przekazach nie daje czytelnikowi gotowej recepty na życie bowiem każdy ma swoją.

Wrażliwość i spostrzegawczość pozwoliła autorowi stworzyć coś co nie pozostanie obojętne wysublimowanemu czytelnikowi. Nie poucza i nie stara się narzucać swoich prawd. One po prostu same w sobie istnieją. Czytając wiersze zawarte w pięciu rozdziałach odkrywamy samych siebie, dziwiąc się często, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy.

W wierszach wyczuć możemy lęk przed niemocą wpływania na otaczającą rzeczywistość. Cóż z tego, że potrafimy włączyć lub wyłączyć, np. telewizor, ale czy tym samym mamy wpływ na kształtowanie rzeczywistości? Życie się toczy nadal, tym samym nie musimy rezygnować z walki o poprawienie bytu i poddawać się degrengoladzie?

Jak zauważa autor, życie zaczyna się od myśli, mknąc przez poczęcie, rozwój, dojrzałość ku niechybnej śmierci. Pytamy: I co potem? Odpowiedź na to retoryczne pytanie pozostawiam czytelnikom, którzy sięgną po tę wartościową książkę poetycką.

Zaczytując się w poetyckich komunikatach i autorskich przemyśleniach Grzegorza Tokarczyka nie zauważamy, upływającego czasu, który nagle zatrzymuje się na ostatniej stronie książki by zmusić czytelnika do przemyśleń nad swoim jestestwem w trwającej rzeczywistości.

Jerzy Granowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak pięknie o poezji umie pisać tylko Jerzy Granowski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.