Facebook Google+ Twitter

Literackie święto w Szczecinie: Gryfia dla autorki

W dniach 27-29 czerwca na Placu Lotników w Szczecinie, będzie funkcjonowało Miasteczko Literackie. 28 czerwca zostanie ogłoszone nazwisko laureatki Nagrody Literackiej Dla Autorki: Gryfia 2014.

Nagroda Literacka dla Autorki Gryfia, to jednocześnie wielkie święto literackie w Szczecinie / Fot. Grzegorz SadowskiNa V Warszawskich Targach Książki, przedstawiciel jury Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia ogłosił nominacje do 3 edycji nagrody Gryfia 2014. Wśród nominowanych znalazły się: "Kochałam, kiedy odeszła" Anny Augustyniak z Warszawy (zbiór krótkich form prozatorskich opowiadających o odchodzeniu matki), „Papusza” Angeliki Kużniak (autorce udało się dotrzeć do bezcennych materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na los legendy cygańskiej poezji), „Dziunia” Anny M. Nowakowskiej (tytułowa bohaterka jest dzieckiem niechcianym, autorka dokonuje gorzkich i ironicznych analiz toksycznych relacji w rodzinie patologicznej), „Bukareszt. Kurz i krew” Małgorzaty Rejmer z Warszawy (zbiór fascynujących reportaży o Bukareszcie i Rumunii), Ciemność. Resort SPA” Katarzyny Ewy Zdanowicz z Katowic (tom 44 wierszy z poezją odkrywczą, drapieżną a jednocześnie wyrazistą).

Która z pań zostanie laureatką 3 edycji Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2014, dowiemy się już za trzy tygodnie, podczas gali finałowej w salonie Pro Media wieczorem 28 czerwca. Poprzedzą go spotkania z nominowanymi pisarkami w Miasteczku Literackim na Placu Lotników, w którym będzie można się zapoznać z prezentacją wydawnictw książkowych, kupić książki w promocyjnych cenach, wziąć udział w konkursach czytelniczych, obejrzeć spektakle dla dzieci, wysłuchać koncerty zespołów muzycznych. Organizatorzy zapewniają, że podczas 3 dni działalności Miasteczka Literackiego, każdy znajdzie jakąś atrakcje dla siebie, ze to będzie prawdziwe literackie święto w Szczecinie. Zapraszamy do Szczecina także w dniach 13 – 15 czerwca na Dni Morza Sail Szczecin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.