Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10144 miejsce

Literatura o znaczkach i znaczki o literaturze

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Rudzie Śląskiej otwarto pokonkursową Krajową Wystawę Literatury Filatelistycznej. Splendor przypadł Janowi Olchowikowi z Bad Tölz w Bawarii.

Kartka / Fot. Adam K. Podgorskiikonka PZF Ruda Śląska / Fot. PZFProf. Ludwik Malendowicz, prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów, określił wystawę kolejnym wielkim przedsięwzięciem rudzkich filatelistów, w adresowanym do nich liście gratulacyjnym. I rzeczywiście tak było, czego dowodem są znakomici goście, których serdecznie powitała prezes Jadwiga Ostaszewska.

Podzielono tort - w kształcie znaczka bo jakżeby inaczej - wychylono lampki wina i filiżanki kawy. Ale to dopiero na deser, bo podstawową strawę (duchową) stanowiły eksponaty. Współczesne i antykwaryczne publikacje dotyczące historii poczty polskiej i śląskiej oraz znaczków. Aż 108 broszur, książek, albumów, katalogów, monografii itd.

Wielki sukces odniósł rudzianin Jan Olchowik od lat mieszkający w Niemczech, laureat wielu krajowych i międzynarodowych wystaw, podczas których niewielka, ale niezwykle cenna publikacja "160 lat poczty w Rudzie" zdobywała niezmiennie główne nagrody. Mamy ją w swoich zbiorach, razem z dedykacja Mistrza! I tym razem Karlus Johann zainkasował złoty medal za poważne dzieło pt. "Poczta na Górnym Śląsku".

- Wystawie literatury fachowej towarzyszyły inne ekspozycje: znaczków i znaków - informuje Andrzej Nowak, prezes Zarządu Śląsko-Dąbrowskiego PZF w Katowicach. Po kilkanaście ekranów wystawienniczych z dziedziny bibliofilii przygotowali Jerzy Bielawski z Kalisza i Jerzy Duda z Krakowa. Znany kolekcjoner pieniędzy zastępczych Bronisław Wątroba, zwany przez przyjaciół Notgeldem, zaprezentował liczącą ponad 200 okazów kolekcję falerystyki górniczej i... wystąpił w roli żywego eksponatu.

Tort / Fot. Adam PodgórskiNowak / Fot. Adam K. PodgorskiOLchowik / Fot. Adam K. Podgorski


Katalog / Fot. Adam K. PodgorskiStoisko / Fot. Adam K. PodgorskiBronak Wątroba / Fot. Adam K. Podgorski

Jadwiga Ostaszewska / Fot. Adam K. PodgorskiKsiązka / Fot. Adam K. PodgorskiZwiedzanie / Fot. Adam K. Podgorski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.