Facebook Google+ Twitter

Literatura pasją maturzystów

  • Max News
  • Data dodania: 2008-11-27 15:30

Twoją pasją jest literatura? Wieczory poświęcasz pisaniu wierszy? Może jesteś pilnym uczniem i przygotowujesz się do matury z języka polskiego?

Uczestnicy warsztatów dziennikarskich w CZP1 / Fot. Marcin DerengowskiJeżeli tak, to pracownia dziennikarska w Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 zaprasza wszystkich młodych adeptów tej pięknej sztuki.

Naszym zadaniem jest rozpalanie w Tobie duszy artysty oraz wymiany zdań na różne tematy dotyczące zagadnień związanych z literaturą. Zdobędziesz i podzielisz się z nami już zdobytą wiedzą. Będziesz miał szansę zaprezentować swoją twórczość, a my pomożemy Tobie ją rozwinąć, w miarę Twoich i naszych możliwości.

Kiedyś literatura miała ogromny wpływ na ludzi. Teraz niestety tak nie jest. Wynika to z nadmiernego zaufania masowym środkom przekazu. Tylko nieliczny odsetek młodych ludzi woli poszerzać swoją wiedzę czytając. Pamiętajmy jednak o tym, że mimo znikomej liczby ludzi zafascynowanych literaturą wśród tłumu można dostrzec kilka wyjątków.

Rozwój literacki jest bardzo ważny z kilku istotnych powodów. Pierwszym argumentem świadczącym o tym jest słownictwo, jakim się posługujesz. Kiedy czytasz mniej, Twoje słownictwo jest ubogie. Zastanów się czy Twoim kolegom nie opadnie przysłowiowa szczęka jeżeli z Twoich ust wypłynie horacjańska maksyma?

Kolejną ważną rzeczą jest sprawne posługiwanie się słowem pisanym. Nie raz, nie dwa musiałeś napisać jakąś pracę, czy była to szkolna praca domowa, czy artykuł na stronę internetową, nie ma to znaczenia. Sprawne władanie słowem jest bardzo przydatne. Wszystkie te umiejętności rozwiniesz czytając.

Jesteśmy pewni, że jeżeli już zagłębisz się w nową przygodę, zaczniesz również szukać ludzi z którymi będziesz mógł porozmawiać na te tematy. Te spotkania są właśnie po to!

Zapraszamy serdecznie w każdą środę o 17.


Kontakt: Pracownia DZIENNIKARSKA
w Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi,
ul. Zawiszy Czarnego 39

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.