Facebook Google+ Twitter

Literaturę czeską poznaj w Mediatece we Wrocławiu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-02-22 14:09

Mediateka we Wrocławiu oraz Wydawnictwo Dobrew.pl zapraszają na spotkanie z czeską literaturą emigracyjną.

 / Fot. okładka książki W czwartek, 23 lutego, o godz. 18 w Mediatece we Wrocławiu (pl. Teatralny 5) z czytelnikami spotka się prof. Zofia Tarajło-Lipowska - autorka "Historii literatury czeskiej" oraz Olga Czernikow - bohemistka, tłumaczka literatury czeskiej. Opowiedzą one o czeskich pisarzach emigracyjnych: Josefie Škvoreckim, Milanie Kunderze i Karlu Michale (czyli Pavle Buksie). Natomiast Aleksandra Ziemlańska z Wydawnictwa Dobrew zaprezentuje audiobook z opowiadaniami Karla Michala "Straszydła na co dzień".

Opowiadania Karla Michala (wł. Pavla Buksy, 1932-1984) "Straszydła na co dzień" („Bubáci pro všední den”) ukazały się w Czechosłowacji w 1961 roku i natychmiast stał się bestsellerem. Do 1967 roku zostały wydane trzy razy osiągając nakład niemal stu tysięcy egzemplarzy. To właśnie na motywach jednego z 7 opowiadań składających się na "Straszydła.." w 1965 r. reżyser Zdeněk Podskalský nakręcił film: popularną do dziś Białą Damę.

Z recenzją "„Straszydeł na co dzień” zapoznasz się klikając w ten link.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.