Facebook Google+ Twitter

Litewski Dzień Niepodległości

Wczoraj Litwa obchodziła swoje święto odzyskanie niepodległości. Tegoroczne uroczystości odbyły się z niebywałym rozmachem.

 / Fot. public domainJedenastego marca obchodzony jest Dzień Odzyskania Niepodległości Litwy. W Wilnie obchodzony był z niespotykanym dotąd rozmachem. Władze miasta przygotowały szereg imprez pod wspólnym hasłem „Wiatr wolności”. Podczas plenerowego koncertu wystąpiły najlepsze wileńskie orkiestry, zespoły folklorystyczne, kapele ludowe i młodzieżowe kapele prezentujące najnowsze trendy muzyki współczesnej.

Dla gości i mieszkańców stolicy przygotowano wystawę plenerową jednego z najwybitniejszych litewskich fotografików Algimantasa Aleksandravičiusa pt. „Odblaski WKL”, na której artysta upamiętnił obiekty dziedzictwa historycznego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Natomiast przed teatrem literaci przypomną twórczość Kristijona Donelatisa związaną z odzyskaniem niepodległości.

Każdy, kto wczoraj odwiedził Wilno miał okazję do wspaniałej zabawy i relaksu zarówno przy muzyce jak i czynnie, na sportowo.
W takich rocznicach, podobnie jak i u nas, głos zabrali nacjonaliści. Chcieli zorganizować z tej okazji przemarsz, ale władze Wilna nie wydały na to zgody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.