Facebook Google+ Twitter

Litewski maj w Warszawie

Do końca maja odbędzie się jeszcze szereg imprez kulturalnych, organizowanych przez Litewskie Centrum przy Ambasadzie Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.

 / Fot. http://pl.mfa.lt/index.php?-210548674314 maja, godz. 18, w Ambasadzie Litwy odbędzie się prezentacja „Księgi Wielkiego Księstwa Litewskiego“ – wspólnej publikacji historyków litewskich, polskich i białoruskich. Wstęp za zaproszeniami. W Wyszkowskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się otwarcie historycznej wystawy „Zapomniane Wielkie Księstwo Litewskie“. Dodatkowe informacje

18 maja, godz. 18, w Zamku Królewskim w Warszawie zostanie otwarta wystawa „Litwa: kultura i historia“, poświęcona Tysiącleciu Litwy. Tego dnia - wstęp za zaproszeniami. Wystawa będzie otwarta do 26 czerwca.

20 maja, godz. 18, w Centrum Litewskim przy Ambasadzie Litwy odbędzie się spotkanie z pisarzami: Kristiną Sabaliauskaitė, Laimonasem i Briedisem i Herkusem Kunčiusem, którzy zaprezentują swoją twórczość w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Wstęp wolny.

21 maja, godz. 17. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, w PKiN (sala Puszkina) odbędzie się spotkanie z litewskimi pisarzami: Kristiną Sabaliauskaitė i Laimonasem Briedisem. Wstęp wolny. W Wyszkowskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z litewskim pisarzem Herkusem Kunčiusem. Dodatkowe informacje

29 maja, godz. 19. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt 2009“, w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, odbędzie się spektakl Teatru Oskarasa Koršunovasa (OKT) “Wujaszek Wania“ (reż. Eric Lacascade).

30 maja, w ramach XIII Pikniku Naukowego „Nauka wśród gwiazd”, (organizatorzy: Polskie Radio, Centrum Nauki Kopernik), czynne będzie stoisko eksperymentalno-reprezentacyjne Kowieńskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Ambasady Republiki Litewskiej. Warszawa, Podzamcze, namiot nr 65.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.