Facebook Google+ Twitter

Litewski marynarz uratowany przez polskich lotników

Dzisiaj rano (piątek 8 listopada) ratowniczy śmigłowiec Mi-14PŁ/R przeprowadził akcję ratunkową na Bałtyku, 19 mil na północny wschód od Ustki. Pomocy potrzebował ranny marynarz z litewskiego statku „Victoria”.

 / Fot. M. Kluczyński (MW RP)Była to 13. akcja ratownicza na morzu przeprowadzona w tym roku przez lotników Marynarki Wojennej RP. Tym razem dokonała tego załoga śmigłowca Marynarki Wojennej Mi-14PŁ/R pod dowództwem komandora por. pil. Romana Okoniewskiego. Pomocy potrzebował ranny w głowę marynarz z litewskiego towarowo – pasażerskiego statku „Victoria”.

Służby ratownicze został y zaalarmowane po godzinie 4 rano. O godzinie 4:52 z lotniska w Darłowie wystartował śmigłowiec ratowniczy Mi-14PŁ/R z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. Ratownicy do poszkodowanego dotarli po blisko 40 minutach lotu. Morscy lotnicy podjęli na pokład śmigłowca rannego marynarza i odtransportowali na ląd. Z Darłowa ranny karetka został przewieziony do szpitala.

Ratownicy z Marynarki Wojennej RP w ciągu ostatnich 20. lat brali udział w 541 akcjach, udzielając pomocy 283 osobom.

Przypomnijmy, że Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej RP jest jedyną w kraju formacją lotniczą będącą w ciągłej gotowości do prowadzenia akcji ratowniczych z powietrza nad Bałtykiem. Prowadzi całodobowe dyżury dysponując śmigłowcami typu W-3RM „Anakonda" oraz Mi-14PŁ/R.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.