Facebook Google+ Twitter

Litewski minister kultury: musimy bronić się przed Polską

Litewski minister kultury Szarunas Birutis uważa, że wartości jego kraju są zagrożone ze strony Polski. Zdaniem Birutisa, Litwa powinna bronić się nie tylko przed wpływami kultury rosyjskiej, ale także polskiej.

 / Fot. By Bearas (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons- Nie przesadzałbym z Rosją. Swoich wartości powinniśmy bronić przed wszystkimi, na przykład przed Polską, która jest obok i dąży do ochrony swoich interesów. Może Polacy nie mają dużej bazy, bo mniejszość narodowa nie jest liczna, a to głównie przez nią próbują dążyć do osiągania swoich interesów, ale tak czy inaczej: Polska działa i finansuje pewne sprawy ideologiczne - powiedział Birutis podczas spotkania z sejmową opozycją, partią konserwatywną. Spotkanie ministra z członkami tego ugrupowania było poświęcone "problematyce wojen informacyjnych prowadzonych przeciwko Litwie".

Szarunas Birutis jest ministrem z ramienia koalicyjnej Partii Pracy. To właśnie jego resort odpowiada za przygotowanie ustawy o mniejszościach narodowych. W niej miałoby się znaleźć między innymi uregulowanie podwójnego nazewnictwa ulic, w rejonach zamieszkanych przez Polaków. Problem w tej sprawie narodził się wiele lat temu i niestety wiele wskazuje na to, że impas będzie trwać nadal.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski jeszcze nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To tylko pokazuje jak skutecznie Rosja nastraszyła Litwinów. Bardziej się Polski boją niż jej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.