Facebook Google+ Twitter

"Little Look" - muzyczne porozumienie ponad granicami

Czasami w kulturze dzieją się rzeczy wyjątkowe - przełamujące stereotypy, niosące za sobą powiew świeżości... Czasami ponad granicami spotykają się wyjątkowi ludzie, by łącząc swoje pasje razem stworzyć coś nowego.

Kadry z teledysku do "Little Look" - na zdjęciach Eleanor McEvoy i członkowie zespołu Banana Boat. / Fot. Piotr Kalkowski i Andrzej Stopa (FLYFILM)Spotkanie takich właśnie wyjątkowych ludzi zaowocowało wydaniem krążka "A Little A Cappella. Polish - Irish Harmony". Przy jednym mikrofonie stanęli - irlandzka gwiazda Eleanor McEvoy i polski zespół Banana Boat, wykonujący na co dzień szanty a'cappella.

Wszystko zaczęło się jesienią 2008 roku, kiedy śląscy muzycy zaprosili irlandzką piosenkarkę na sosnowiecki festiwal Euroszanty. Podczas swojego koncertu zrobiła ona ukłon w kierunku polskiej publiczności, śpiewając znaną i lubianą u nas "Ukrainę" Tymko Padury w swojej własnej aranżacji. Paweł Jędrzejko, członek zespołu Banana Boat, określił to wykonanie "szczególnym, ciepłym, zgoła nienachalnym". Pozytywny odbiór tego wykonania zainspirował gwiazdę do stworzenia wraz z Banana Boat międzynarodowego muzycznego projektu.

Pomysł zaowocował wydanym niedawno singlem, na którym zarejestrowano "Ukrainę", oraz nowy utwór autorstwa Eleanor McEvoy, w aranżacji Tomka Czarnego z Banana Boat. "Little Look" zachwyca swoją prostotą. Ciepłemu, wibrującemu wokalowi irlandzkiej gwiazdy towarzyszy jedynie sześć mocnych męskich głosów, tworzących dla niego idealny podkład. Między muzykami wyczuwalna jest idealna harmonia, co w połączeniu z melodyjnością utworu sprawia, że słuchacz przenosi się w inny, spokojniejszy świat. Świat, w którym wszystko jest możliwe, a miłość i przyjaźń determinują nasze życie.

Wyjątkowość "Little Look" i nietypowe dla polskiego rynku muzycznego nagranie w stu procentach a'cappella sprawiły, iż utwór znalazł się w zestawieniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

___
Piosenki "Little Look" można wysłuchać na stronie FlyFilm w zakładce "portfolio", oraz na stronie Lista Przebojów radiowej Trójki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy news, świetny utwór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.