Facebook Google+ Twitter

Litwa grozi Tomaszewskiemu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-16 07:26

Podnoszenie na forum międzynarodowym problemu dyskryminacji Polaków na Litwie irytuje władze tego kraju. O sprawie pisze "Nasz Dziennik". Główna Komisja Etyki Służbowej na Litwie wszczęła dochodzenie w sprawie litewskiego posła do Parlamentu Europejskiego polskiego pochodzenia Waldemara Tomaszewskiego. Poseł nie zamierza się jednak tłumaczyć.

Tomaszewski na początku grudnia sygnalizował na forum Parlamentu Europejskiego problem dyskryminacji Polaków na Litwie. W odpowiedzi członkowie litewskiej Komisji w liście do eurodeputowanego napisali, że rozpoczęli badanie zgodności jego zachowania z zasadami Kodeksu Zachowania Polityków. Powodem jest publiczne wypowiadanie się na temat rzekomej, zdaniem Litwinów, dyskryminacji Polaków na Litwie. Mimo ponagleń i wyznaczenia terminu odpowiedzi na 11 grudnia poseł Tomaszewski tłumaczyć się nie zamierza.

Adam Bielan z PiS mówi "Naszemu Dziennikowi", że Tomaszewskiego chroni immunitet jak każdego eurodeputowanego i jest bardzo mało prawdopodobne, by stało się to za działalność polityczną.
Tego samego zdania jest Bogusław Rogalski, doktor nauk politycznych, były eurodeputowany i doradca Tomaszewskiego. Podkreśla on, że zapytanie posła miało miejsce na forum Parlamentu Europejskiego podczas oficjalnego posiedzenia frakcji. A zgodnie z regulaminem za wystąpienia w PE poseł nie może być w żaden sposób pociągnięty do odpowiedzialności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, kiedy nasza Najjaśniejsza zacznie dostrzegać problemy naszych rodaków w bratniej republice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.