Facebook Google+ Twitter

Litwa: młodzież obroniona przed nadużyciami gejowskich aktywistów

Litwinom udało się przegłosować ustawę o ochronie nieletnich przed promocją zachowań homoseksualnych. To wynik presji rodziców, których oddziaływanie było postponowane przez materiały organizacji gejowskich.

Nowe prawo naszych sąsiadów podważa zachowania homoseksualne, biseksualne i poligamiczne. Zakazuje podawania ich młodzieży jako wzorcowych i alternatywnych.

Zanim na Litwinów - tudzież autorkę tejże opinii - posypie się lawina potępienia warto uświadomić sobie, że homoseksualizm nie jest i nie potrafi być wzorcowym modelem w rozwoju psychoseksualnym. (E. H. Erikson, "Tożsamość a cykl życia", 2004).

Pomimo skreślenia z listy chorób nadal pozostaje konsekwencją zaburzeń hormonalnych i identyfikacyjnych. (Z. L. Starowicz, "Homoseksualizm", 1999). Niedomogi maskulinizacji oraz mylna identyfikacja z obiektem seksualnym to dwie najlepiej udokumentowane przyczyny homoseksualizmu. Jego etiologia rzutuje na funkcjonowanie homoseksualistów i wkład, który są w stanie wnieść w życie społeczne. Jest to funkcjonowanie pod pewnymi względami inne lub uboższe, aniżeli osób heteroseksualnych. Szczególnie zaś upośledzające w kontekście trudu rozwoju i identyfikacji, które czekają ludzi młodych.

Budowanie męskości i kobiecości uwarunkowane potencjałem biologicznym i siecią wzorców jest procesem wyrafinowanym i złożonym. (O. Kernberg, "Związki miłosne. Norma i patologia", 1999). Tożsamość seksualna zyskuje ostateczny kształt w fazie intymności. Dlatego wzorce, którymi kierują się młodzi ludzie w swoim rozwoju muszą być przejrzyste i przekonywające. (Erikson, 2004).

Tymczasem kulturowo nośni homoseksualiści lansują dwie sprzeczne tezy, że orientacja seksualna jest kwestią wyboru oraz że identyfikacja z rodzicami nie ma żadnego znaczenia. Obie są fałszywe i relatywizują znaczenie subtelnych interakcji rozwojowych.

Psychologowie obserwują niepokojący trend, że coraz większy odsetek młodzieży jest niepewna swojej tożsamości seksualnej albo sięga do doświadczeń, które ją dezorganizują pod wpływem propagandy przyjemności za wszelką - nawet psychologiczną - cenę.

Teza, że wzorce sfery publicznej i kulturowej są neutralne mija się z prawdą. Na Litwie nachalne zachęcanie młodzieży do konstruowania swojej tożsamości wokół alternatywy homoseksualnej lub wbrew neuroanatomicznemu potencjałowi zostanie być może powstrzymane, lecz w pewnym tylko stopniu.

Agresywne przekaźniki kulturowe takie jak stacja MTV wzmogą swoje ekspansję konfliktując się z rodzicielskimi przekazami. Rodzice w tej sytuacji muszą być bardzo blisko swoich dzieci, żeby przekazać im swoje własne tożsamości. (M. Beisert, "Seksualność w cyklu życia człowieka", 2004). Przede wszystkim zaś życiową mądrość, że nie przyjemność i doświadczanie sprzecznych z własną płcią propozycji seksualnych czyni człowieka ludzkim, chłopca męskim a dziewczynkę kobiecą.

Wierzę, że litewskie rozwiązania prawne choć troszkę ułatwią - osaczonym przez popkulturę - rodzicom ich zadanie bez naruszania indywidualnych praw i godności osób homoseksualnych.

rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (132):

Sortuj komentarze:

Tekst stary, dyskusja dawno wygasła (a szkoda, riposty Aleksandry i Livii były genialne!), więc tylko jedna uwaga:

"E. H. Erikson, "Tożsamość a cykl życia", 2004"
Erikson niewątpliwie wielkim człowiekiem był, ale cokolwiek staroświeckim - w 2004 roku nie żył od dziesięciu lat. Oczywiście WOLNO podać datę wydania książki, a nie publikacji, ale o ile lepiej wygląda powoływanie się na książkę (a więc i teorię) sprzed pięciu lat niż - sprzed pięćdziesięciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosjanie, Łotysze, Irlandczycy, Serbowie, Chorwaci.. czyli pół Europy.

Wydarzenia mogą cię zaskoczyć Łukaszu. Jeszcze nie tak dawno grzebano klasyczną męskość w gruzach ewolucji. I co się okazało? Że kobiety najbardziej cenią sobie samców alfa i z takimi chcą mieć potomstwo. Na wojnie ani geje, ani kobiety egzaminu nie zdają. W świecie matematyków i ekonomistów nie ma kobiet.

Nie słyszysz chichotu historii. Wszystkie pseudoprawa homoseksualistów to ostatni klaps ich filmiku. A kontrrewolucja nie wyskoczy zza barków słowiańskiego chłopa. Im bardziej chcą złamać heteronormatywne społeczeństwo tym więcej narażają się na reakcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ dyskusja z Panią Miłką Majer nie ma sensu to zaadresuję ten komentarz do wszystkich homofobów. Możecie się starać ze wszystkich sił zawrócić Wisłę kijem, może nawet i uda wam się wprowadzić równie lub podobnie debilną ustawę w Polsce (może jeszcze nawet Rumunii i Bułgarzy się skuszą), ale i tak zostaniecie wyrzuceni na śmietnik historii. Jedyne co uda wam się osiągnąć to zniszczyć życie ludzi (tak, bo to są ludzie, a nie zwierzęta) i podnieść nieco wskaźnik samobójstw wśród homoseksualistów. "Powodzenia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba odpowiedziałam na wszystkie pytania. Ostatni wątek dotyczył Boczkowskiego, który nie uwzględnił danych metaanalizy Kinga, bo nimi nie dysponował.

Mogłam coś pominąć.. więc proszę o wskazanie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już mi się nie chce ; )

Źle, że złamałam wczorajsze postanowienie i skomentowałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maria, zarzucałaś swoim oponentkom, że nie pytają (z czego wynika, że nie chcą się niczego dowiedzieć, i tylko próbują cię "łapać") Livia zadała Ci kilka pytań. Ja też zadałam. Nie odpowiadasz na nie, produkujesz wciąż ten sam bełkot, zaczerpnięty z cudzych uczonych ksiąg i zręcznie dopasowany do Twoich odgórnych założeń. Zaczynam odnosić wrażenie, że mamy do czynienia z maszyną (to nie jest komplement), na dodatek tej samej marki, co Miłka (to też nie jest komplement). Bo próby gadania z Tobą jak z człowiekiem spełzły na niczym, i chylę czoła przed Livią, że jeszcze jej się chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Główna teza nie do podważenia?"
do podważenie o ile chcesz się dowiedzieć że jesteś ciemnym katolem (nawet będąc zadeklarowanym ateistą) szerzącym nienawiść i ciemnogród...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odstępstwo od głównej tezy tyło szybko piętnowane, co z czasem zaczeło owocować narastającą wrogością.... - to dobrze tłumaczy część komentarzy.

"Główna teza" nie do podważenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo King i in. przeprowadzili swoją metaanalizę długo po wydaniu książki przez Boczkowskiego. Teraz nie możemy pomijać wniosków płynących z tej metaanalizy.

Układają się one w całość, co jest ważne w psychologii naukowej. Zaburzenie wynikające z etiologii h. musi mieć swoje konsekwencje. Społeczeństwo okazało się czynnikiem neutralnym. Są też badania longituidalne, które genezę kondycji psychofiz umiejscawiają w dzieciństwie,.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"społeczeństwo nie jest koniem tylko osłem, zbyt mocno naciśnięte zrzuci jeźdźca"

- Pierwsze prawo Socjologi Murphyego

dotychczas przy pomocy środków masowego przekazu rażenia za wszelką cenę promowano homoseksualizm a każde odstępstwo od głównej tezy tyło szybko piętnowane, co z czasem zaczeło owocować narastającą wrogością wobec tak zwanych środowisk gejowskich. Znając życie ustawa litewskiego parlamentu przyniesie skutek odwrotny więc wyślę że lament homofilów jest co najmniej przesadzony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.