Facebook Google+ Twitter

Litwa: Nowa elektrownia atomowa ruszy w 2015 r.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-22 14:12

Litwa zapewniła swych sąsiadów, że jest zdecydowana budować nową elektrownie atomową. W litewskim mieście Nida na Mierzei Kurońskiej odbyło się nieformalne spotkanie premierów państw bałtyckich.

Premier Litwy Andrius Kubilius mówił, że już we wrześniu Polsce, Łotwie i Estonii przedstawiony zostanie dokładny biznesplan budowy nowej elektrowni - czyli maksymalna jej moc, model podziału akcji i cena budowy siłowni. Rząd litewski uważa, że są jeszcze szanse, że nowa elektrownia, w miejscu zamykanej w tym roku Ignalinie, ruszy zgodnie z planem, czyli w 2015 r.

Podczas nieoficjalnego spotkania szefowie rządów omówili także kwestie gospodarcze i sposoby załagodzenia kryzysu . Gospodarka na Litwie w drugim kwartale skurczyła się o prawie 23 procent, podobne spadki są w Estonii i na Łotwie. Litwa nie wyklucza, że za przykładem Łotwy może zwrócić się o pomoc do MFW. Rządy Litwy, Łotwy i Estonii nie chcą na razie odejść od sztywnego kursu wymiany, bo oznaczałoby to bankructwo ludności, gdyż 2/3 pożyczek prywatnych zostało zaciągniętych w euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.