Facebook Google+ Twitter

Litwa: Premier wraz z ministrami i parlamentarzystami na wyprawie rowerowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 16:31

Premier Litwy Andrius Kubilius przemierza dziś Sejneńszyznę na rowerze. Dwa dni postanowił poświęcić na poznanie mniejszości litewskiej mieszkającej w Sejnach i Puńsku.

Wraz z żoną, kilkoma ministrami oraz posłami z parlamentu litewskiego i europejskiego wybrał się na kilkudniową wycieczkę po Litwie. Dwa dni postanowił poświęcić na poznanie mniejszości litewskiej mieszkającej w Sejnach i Puńsku.

Peleton 40 kolarzy ubranych w identyczne pistacjowe koszulki przekroczył granicę w Ogrodnikach tuż po godzinie 11. Na jego czele jechał premier Andrius Kubilius z żoną Rasą.

W ten sposób, jak tłumaczył, podróżuje już od lat. "Z tą grupą jeździmy tak już osiem lat i podziwiamy piękno Litwy. Postanowiliśmy jednak odwiedzić również i te ziemie, tak bliskie naszym sercom." - mówił.

Na Sejneńszczyźnie mieszka około 6 tysięcy osób narodowości litewskiej. Premier złożył kwiaty na cmentarzu w Berżnikach a potem udał się do Sejn na spotkanie w konsulacie litewskim.

Więcej oficjalnych rozmów nie ma w planie, ponieważ mimo, że przybył z wizytą zagraniczną , to jak zapewnia, jest na urlopie z małżonką.

"Promujemy też wartości rodzinne i jeździmy na jednym rowerze w tandemie" - poinformował.Całą wycieczkę premier zakończy w niedzielę w Kłajpedzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.