Facebook Google+ Twitter

Litwin, a nie Polak, będzie przedstawicielem UE w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 20:32

Litwin, a nie Polak ma być specjalnym przedstawicielem Unii Europejskiej w Afganistanie. Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zaproponowała dziś kandydaturę byłego ministra spraw zagranicznych Litwy Vygaudasa Uszackasa.

Obiecała też stanowisko w unijnej dyplomacji Andrzejowi Ananiczowi, który rywalizował z Litwinem wraz z kandydatami z Węgier i Włoch.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że polski kandydat wprawdzie przegrał, ale został wysoko oceniony przez szefową unijną dyplomacji. "Zwycięzca miał ten atut, że był kiedyś urzędującym ministrem, a wiemy, że misja w Afganistanie jest wielkim priorytetem Unii Europejskiej. Ale w prywatnej wymianie zdań, lady Ashton zapewniła mnie, że jeśli tylko Andrzej Ananicz chce być wykorzystany, czy w centrali, czy w europejskiej służbie zagranicznej, to będzie miał propozycję" - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Andrzej Ananicz, to były wiceminister spraw zagranicznych, w przeszłości był także szefem Agencji Wywiadu, oraz dyrektorem Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.