Facebook Google+ Twitter

Litwin będzie lekarstwem na problemy Widzewa?

32-krotny reprezentant Litwy Tomas Razanauskas najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Widzewem. W Łodzi od dwóch lat brakowało piłkarza o podobnej charakterystyce jak gracz z Litwy, z umiejętnością kreowania gry i wykonywania rzutów wolnych.

32-letni piłkarz ma za sobą bogatą karierę z międzynarodowym doświadczeniem. Pięć lat temu strzelił gola reprezentacji Niemiec w ramach eliminacji do ME. Razanauskas to prawdziwy obieżyświat - grał z dobrym skutkiem w Żalgirisie Wilno, norweskim Brann Berge oraz cypryjskim Anorthosisie Famagusta. Ostatnio cieszył się z mistrzowskiego tytułu w Azerbejdżanie. Mimo wszystko, Marka Zuba - dyrektora sportowego łodzian, najbardziej zainteresowały atuty Litwina, które mają zniwelować dotychczasowe problemy łódzkiej drużyny. To przede wszystkim ofensywny pomocnik, z dobrym przeglądem pola i strzałem z dystansu. Ponadto potrafi też celnie kopnąć piłkę z rzutu wolnego, z czym u widzewiaków w poprzednich sezonach był spory problem. Nie bez znaczenia pozostaje także jego wiek, bowiem na brak doświadczonych graczy w drużynie narzekają już nie tylko kibice, ale też sami piłkarze.

Litwin pojedzie z Widzewem na zgrupowanie do Czech, rozpoczynające się w najbliższym tygodniu. Jeden zawodnik nie zbawi jednak zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika, dlatego też w Widzewie wciąż rozglądają się za napastnikiem i obrońcą. Testowani młodzi piłkarze - Kamil Gęśla i Jakub Kisiel wydają się spełniać te kryteria, ale ciężko wierzyć, aby byli oni rzeczywistym wzmocnieniem łódzkiej drużyny. Działacze nie osiągnęli niestety porozumienia z Andrzejem Niewulisem, trenującym z drużyną od kilkunastu dni. Utalentowany prawy obrońca rozzłościł tym samym trenera Fornalika i będzie musiał sobie poszukać innego pracodawcy. W tej sytuacji fanów cieszy, że niemal na pewno kontrakt z Widzewem podpisze były piłkarz Zagłębia Sosnowiec - Vladimir Bednar. Kibice dobrze wspominają go jeszcze z ostatniej przygody z klubem, kiedy Widzew występował na zapleczu ekstraklasy. Słowak, wydaje się zatem być odpowiednim człowiekiem, na odpowiednim miejscu. Tyle, że należy sobie zadać pytanie - gdzie jest miejsce Widzewa w sezonie 2008/2009?

Łódzki klub musi wziąć pod uwagę trzy scenariusze. Ten najczarniejszy zakłada przywrócenie licencji dla Polonii Bytom i nieprzychylny wyrok Trybunału Arbitrażowego przy PKOL (zebranie 16 lipca), a w konsekwencji grę Widzewa w nowej drugiej lidze. Jeśli choć jeden z tych warunków się nie spełni, przy al.Piłsudskiego kibice będą
emocjonować się spotkaniami w ramach I ligi. Gdyby Polonia licencji nie otrzymała, co byłoby zgodne ze stanowiskiem UEFA w tej sprawie, zaś Trybunał Arbitrażowy przy PKOL przekazał wyrok degradacji do ponownego rozpatrzenia, wówczas łódzki klub niespodziewanie znalazłby się w ekstraklasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.