Facebook Google+ Twitter

Litwini oburzeni polskimi napisami na swoich paszportach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-22 08:59

Litewscy politycy są oburzeni z powodu napisu na nowych litewskich paszportach informujących o tym, że zostały wyprodukowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Konserwatywny polityk Jurgis Razma uznał umieszczenie polskiego napisu na paszportach za absurd, bliski skandalowi.

Dziennik ekonomiczny "Verslo żinios" poświęcił sprawie duży artykuł na pierwszej stronie, cytując między innymi komentarze z portali internetowych. Większość internautów podziela wątpliwości części polityków. Użytkownicy forum piszą między innymi, że trudno sobie wyobrazić reakcję na przykład Amerykanina, gdyby na jego paszporcie było napisane: "wyprodukowane w Meksyku".

Z kolei inny poseł na Sejm Petras Ausztreviczius z Ruchu Liberałów Litwy uważa, że nazwa producenta paszportów powinna widnieć, bo producent ten ponosi odpowiedzialność za jakość tak ważnego dokumentu, jakim jest paszport.

Przetarg na produkcję paszportów litewskich nowego wzorca wygrała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Litewskie przedsiębiorstwo "Garsu Pasaulis". Nowe paszporty będą ważne przez dziesięć lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.