Liverpool wygrywa 1:0 w swoim pierwszym sparingu!

Dziś odbył sie pierwszy przedsezonowy mecz towarzyski Liverpoolu, w którym "The Reds" zmierzyli się z Tranmere Rovers F.C. - trzecioligowym klubem angielskim. Zobacz relację ze spotkania!

Steven Gerrard podczas meczu Premiership. / Fot. Agnieszka Mieszczak / http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Gerrard-_Angry.jpgO godzinie 16.00 naszego czasu, na stadion Prenton Park, w mieście portowym Birkenhead, wybiegli piłkarze obu ekip. Rafa Benitez do swojego składu wystawił wielu graczy rezerwowych. Dał też szansę Danielowi Aggerowi, który powrócił do gry po kontuzji.

Już od pierwszych minut "The Reds" kontrolowali grę, stwarzając sobie przy tym wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. W 14. minucie szansę, po podaniu Plessisa, miał Pacheco, jednak szybszy okazał się bramkarz Tranmere - Coyne. Dwie minuty później okazję z rzutu wolnego miał Jeramine Pennant, jednak piłka po jego strzale wylądowała minimalnie nad bramką.

W 19. minucie, tym razem po podaniu Pennanta, strzał oddał Pacheco. Futbolówka o centymetry minęła okienko bramki. Piłkarze Tranmere Rovers próbowali ataków, jednak szczelna defensywa Liverpoolu, skutecznie im to uniemożliwiała.

W 34. minucie po podaniu Insuy, w pole karne wbiegł aktywny dziś Jeramine Pennant, który po efektownej kiwce, oddał bardzo mocny strzał, jednak piłka tylko odbiła się od poprzeczki. W 39. minucie strzałem z dystansu popisał się Daniel Agger. Uderzył piłkę za mocno, a w efekcie chybił.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, z narożnika pola karnego, Izraelczyk Yossi Benayoun przelobował bramkarza Tranmere, dając Liverpoolowi jednobramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 1:0 dla "The Reds", mimo iż jeszcze przed przerwą, szanse na wyrównanie mieli gracze Tranmere, którzy nie wykorzystali jednak rzutu wolnego.

W przerwie menedżer Liverpoolu - Rafa Benitez dokonał wielu zmian, wprowadzając takich piłkarzy jak: Cavalieri, Skrtel, Hyypia, Degen, Aurelio, Spearing i Flynn.

Druga odsłona meczu była mniej ciekawa. Dominowały rozgrywanie piłki, brak większych rajdów ofensywnych, a często także przysłowiowa "kopanina". W 59. minucie spotkania ofensywną akcją popisał się nowy nabytek Liverpoolu - Philipp Degen, jednak jego strzał z 16 metrów trafił wprost w bramkarza Tranmere.

W międzyczasie na polu gry pojawili się także kapitan "The Reds" - Steven Gerrard oraz ukraiński napastnik Andriej Voronin. W 74. minucie, po wrzutce w pole karnych gości, strzelając głową przestrzelił Callaghan. Dwie minuty później sytuacja się powtórzyła jednak strzał ekipy z Birkenhead wylądował nad bramką golkipera Liverpoolu - Cavalieri'ego. W 88. minucie w pole karne Tranmere wpadł Andriej Voronin i wystawił piłkę do Flynna, którego strzał zablokowali jednak obrońcy.

Po doliczonych dwóch minutach do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Liverpool odniósł zasłużone zwycięstwo 1:0, przeważając niemal w całym meczu.

Składy wyjściowe:
Liverpoolu FC: Martin - Darby, Carragher, Agger, Insua - Hobbs, Plessis - Pennant, Lucas, Benayoun - Pacheco
Tranmere Rovers FC: Coyne - Curtis, Taylor, Edds, Chorley - Kay, Jennings, O'Callaghan - Moore, Greenacre, Shuker

Warto dodać, iż już 19 lipca, podopieczni Rafaela Beniteza zmierzą się w kolejnym sparingu z Mistrzem Polski - Wisłą Kraków.