Facebook Google+ Twitter

Liveurope Showcase w Stodole. Dawid Podsiadło wśród wykonawców pierwszego dnia imprezy

Maraton koncertowy organizowany przez klub Stodoła ma na celu prezentację platformy Liveurope. Celem projektu jest zwiększenie popularności młodych europejskich zespołów na całym kontynencie i pomoc im w dotarciu do nowej publiczności.

 / Fot. Materiały prasoweW ramach Liveurope Showcase, który odbędzie się 10 i 11 września w klubie Stodoła, w ciągu dwóch wieczorów wystąpi łącznie dwudziestu ośmiu wykonawców z całej Europy. Gwiazdami naszej „reprezentacji” będą m.in. Dawid Podsiadło i Brodka. Każdy z wykonawców zaprezentuje krótki showcase’owy set, w którym zaprezentuje swoje możliwości.

Projekt współfinansowany jest przez Kreatywną Europę nowy program Unii Europejskiej. Dodatkowo partnerami polskiej edycji Liveurope Showcase są Węgierski Instytut Kultury oraz Austriackie Forum Kultury.

Artyści którzy wystąpią pierwszego dnia w warszawskim klubie Stodoła to:

DAWID PODSIADŁO (PL)
 / Fot. Materiały prasoweZaczął komponować i pisać teksty w wieku 14 lat. W miesiąc od wygrania programu X-Factor wydał swój debiutancki album Comfort & Happiness. Pierwszym singlem S&T zdetronizował na wszystkich listach radiowych takich artystów jak Depeche Mode, Daft Punk, czy Sting, a sam krążek już w tydzień od premiery wskoczył na szczyt zestawienia sprzedaży, utrzymując się w pierwszej dwudziestce przez ponad rok. Media okrzyknęły płytę Comfort & Happiness unikatową, a Dawida – najbardziej niezwykłym debiutem dekady.

OLY. (PL)
 / Fot. Materiały prasowe21-letnia piosenkarka i autorka tekstów, której znakami rozpoznawczymi są delikatny głos i bardzo dojrzałe melodie. Jest muzycznym samoukiem, obdarzonym nieprzeciętną wrażliwością i talentem kompozytorskim, które uderzają od pierwszych dźwięków. W czerwcu 2015 roku ukazał się jej debiutancki album Home, na który artystka napisała wszystkie teksty i melodie.
Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów - ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach.

STEAMING SATELLITES (A)
 / Fot. Materiały prasoweW rok po wydaniu entuzjastycznie przyjętego debiutanckiego krążka The Mustache Mozart Affaire austriacki band Steaming Satellites wydał album Slipstream (2013). Na drugim LP widać transformację, jaką przeszła grupa – wciąż unikalny i bardzo charakterystyczny głos Maxa Borchardta spaja wszystkie utwory, jednak słychać w nich większy nacisk na elektroniczne dźwięki. Niemniej Steaming Satellites są dalej zespołem indie rockowym, głęboko zakorzenionym w muzyce lat 70., przywołującym na myśl twórczość Led Zeppelin, Pink Floyd czy Boba Dylana.

SORRY BOYS (PL)
 / Fot. Materiały prasoweZadebiutowali w 2010 r., bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem Hard Working Classes. W listopadzie 2013 r. ukazała się Vulcano - druga płyta zespołu uznana za jedno z najlepszych, polskich wydawnictw roku. Mimo porównań do wielu znanych artystów zespół wykształcił swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli.

ILLE (CZ)
 / Fot. Materiały prasoweCzeski band doświadczonych muzyków skupiających się wokół wokalistki i keyboardzistki Olgi Königovej. Ich debiutancki album, wydany pod koniec 2013 roku, zdobył wiele pochlebnych recenzji i niemal natychmiast wskoczył na drugie miejsce czeskiego iTunes, natomiast portal musicserver.cz uznał go za najlepszy album roku.


POLKOV (A)
 / Fot. Materiały prasoweZałożony w 2012 roku austriacki zespół indie/pop/rock. Ich twórczość to, jak sami określają, połączenie popkultury lat 70., z lekką nuta country i historiami bohaterów z gier komputerowych. Dzięki utworowi Promised Land zyskali dużą popularność w swojej ojczyźnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.